Frederickaa
02.03.23,18:25
Dobrý deň,

menili sme mzdovú účtovníčku a zistili sme, že ta prechádzajúca minulý rok nepodala ani jeden ELDP za dohodarov, ktorí skončili dohodu už minulý rok. Je ich asi 12.
Viete mi, prosím, poradiť, ako môžem teraz postupovať? Podať to dodatočne a čakať na pokutu? Alebo ísť najprv do SP, tam to konzultovať a rovno si vypýtať pokutu? Neviete ake vysoké sú pokuty za nepodanie ELDP?

Vopred Vám všetkým ďakujem za každú cennú radu a odpoved.
Prajem príjemný zvyšok večera.
Negoce
02.03.23,17:34
a zase vedu z nepodaných ELDP netreba robiť, podajte ich teraz ako riadne ELDP a pokuta nebude, SP nepokutuje za všetko Poznámka, ak dohodár pokračuje v práci , ale musela sa podľa ZP ukončiť a nanovo začať dohoda v takom prípade sa má posielať ELDP až po úplnom ukončení pomeru, teda nič strašné sa nestalo
ja nachádzam množstvo takých chýb a zatiaľ nikto nikoho za toto nepokutoval (pri samotnom spracovaní ELDP si kontrolujem zaslanie i mne sa stáva, že nepošlem ELDP)
mondes
02.03.23,18:05
Len doplním, že ak Tí dohodári sú náhodou študenti, tak za tých sa vôbec ELDP nepodáva.
Negoce
02.03.23,18:08
ale áno podávajú sa , aj za dôchodcov, študentov ale iba v prípade, že sú dôchodkovo poistení
mondes
02.03.23,18:10
Samozrejme, tak som to myslela. Že ak bol príjem do 200 Eur, tak sa ELDP nepodávali.