twisterka
03.10.06,09:09
Mám písať bakalársku prácu na tému: Inventarizácia zásob a jej vysporiadanie. :confused: Prosím Vás milí účtovníci akú literatúru by ste mi odporúčali ako podklad k tejto téme. Budem vďačná za každý nápad. :)
Jara
03.10.06,07:13
Nebolo by zle sadnúť si aj s dobre zapraxovanou účtovníčkou ktorá to robí roky. Tá by ti určite všetko pekne podiktovala a aj inventúrne zápisy poukazovala. Prax je prax...
účtovník 007
03.10.06,07:18
Nebolo by zle sadnúť si aj s dobre zapraxovanou účtovníčkou ktorá to robí roky. Tá by ti určite všetko pekne podiktovala a aj inventúrne zápisy poukazovala. Prax je prax...

To je pravda, ale ona musí v práci uvieť zdroje z ktorých čerpala. A tam nemôže napísať pani XY z XX:) . Napríklad Ing. Cenigová vydala knižočku "Individuálna účtovná závierka podnikateľov v sústave podvojného účtovníctva" . Je tam veľa popísané o inventúre aj inventarizácii. Tiež vysporiadanie rozdielov. Možno by tiež nebolo na škodu čerpať zo stredoškolskej literatúry.
Jara
03.10.06,07:25
To mi je jasné, ale tiež nemôže len orafať Ing. Cenigovú i keď tento zdroj je iste vynikajúci. Tiež by mohlo ísť o podnikovú ekonomiku a účtovníctvo z obchodnej akadémie, ale zdroj pani XX alebo XY je nenahraditeľný. Viem to len preto, že bude mať záruku, že nepopletie piate cez deviate, lebo jej poradí postupnosti, odsúhlasovanie zostatkov, prípadne podľa použitého SW aj ukáže ako sa to robí, stavy zásob pred inventúrou po inventúre, manká a prebytky. Ja som taký skôr praktický človek, lepšie chápem keď vidím ako keď čítam, takže vidieť takú inventúru by jej iste dalo veľa a mohla by to použiť aj s prílohami v práci... Je to len taký návrh, veď topiaci sa steblá chytá a možno jej niekto pomôže kto robil niečo podobné. Veď viem keď teraz robili deti skúšky na vyške z učta, že som im veľa radila a bolo to lepšie ako keď monotonne čítali z kníh...
Zoltán Kovács
03.10.06,14:46
Ja by som do tej práce uviedol ako zdoj aj Postupy účtovania. Prípadne ak máš možnosť získať z nejakej firmy interné smernice na inventarizáciu a vedenie skladu by asi bol najlepší zdroj z praxe. A osobne si myslím, že keĎ uvediem do použitej literatúry ako Int.smernica spoločnosti XY tak je to hodnoverné.