mandyla
07.03.23,09:52
Dala som zrekonštruovať kovaný záhradný set do vonkajšieho prostredia. Novú stolovú dosku nie je problém kúpiť ale na stoličky som nič nenašla. Chcela by som z rovnakého materiálu, z Topalitu ale dosky o priemere 40cm nikto neponúka. Z akého materiálu by sa dalo na ten rozmer vyrezať alebo kde by sa dali hotové kúpiť?
buchač
07.03.23,12:12
Ak trváš na Topalite, tak je riešenie predsa jednoduché.
Kúp dosku/ky z rovnakého materiálu ako na stôl.
Vezmeš ku stolárovi a dáš si vyrezať patričný rozmer....prípadne vo firme, ktorá reže s laserom alebo vodným lúčom.
Samozrejmosťou je primeraná veľkosť a rozpočítanie, aby boli straty čo najmenšie...lebo ako pozerám, tento materiál nie je veru lacný.
Druhá varianta je dať zákazku priamo stolárovi, nech urobí dosku z kvalitného dreva aj na stôl, aj na stoličky.
Ale obe riešenia budú niečo obnášať...no hentá súprava si to zaslúži, je veru pekná...Drew Pritchard by z nej mal možno radosť tiež .;) :)
https://www.drewpritchard.co.uk/
mari2x
07.03.23,12:16
Pred DOBRýMI pár rokmi si podobné stoličky vyrábal Imro z Toldi Matuškovo
mandyla
07.03.23,19:56
Súprava mala 3 vrstvy náteru, dlho skúšali ako ich odstrániť. Nakoniec sa osvedčil jednoduchý spôsob: tepelne nad ohňom z kartónov(banánové škatule + iné nie veľmi hrubé kartóny). Dostatočne silný no primerane slabý ohník. Stálo to 200€ + chemikálie- odstraňovač starých náterov, + drôtené kefy, šmirgel a spústa roboty. Sem-tam aj spoje bolo treba opraviť-pozvárať. 20 rokov bola na pôjde, toho roku už bude mať čestné miesto pod 70-ročnou jabloňou, v stálom tieni.