Susedazhore
08.03.23,15:11
Nas sused preraba byt uz rok a pol. Uz pred rokom prestal davat oznamenia v zmysle''prepacte za hluk''. Nepreraba sa v kuse, ale striedavo a nikdy nevieme kedy to pride.
Najnovsie sa odtial uz neozyvaju pracovne zvuky, ale hulakanie, rehot a hlasna hudba, niekedy aj do polnoci. Susedia tam momentalne nebyvaju a ich robotnici tam aj prespavaju. Bola som im viackrat buchat na dvere, akurat sa na mna zhnusene kukli a zaplesli dvere. Pred bytom 10 parov topanok. O polnoci som na nich zavolala policajtov a potom bolo ticho al na druhy den to iste. Spravkyni je to jedno, podla nej si to mam si to vybavit so susedom. Susedovi som volala a ziadneho pochopenia som sa nedockala, len bol velmi defenzivny a vymenoval vsetky jeho starosti, akoze jedinou obetou jeho prerabky je on sam. Som mu povedala, ze jeho robnici su v jeho byte o polnoci on na to, ze ''to hovorite vy. Ja neskocim do auta podla toho ako vy piskate'' a tiez ze '' ja ich nebudem obmedzovat''. Sused mi nevedel povedat dokedy bude prarabka trvat a hovori, ze sa to taha kvoli inym susedom.
Mam si najat pravnika alebo ako to mam riesit?
veronikasad
08.03.23,14:14
Skús častejšie volať policajtov, ak hluk bude po 22-hej hodine
Chobot
08.03.23,14:38
Sú ľudia, čo žijú a občas sa to prejaví aj v nie najvhodnejšiu hodinu, resp. prekvapivo žijú v bytoch a sú hore aj po 22:00 hod.

A potom sú ľudia, ktorí chodia spávať so sliepkami, zvyčajne žijú sami a potom im vadí aj to, že za oknami fúka vietor.

Ty patríš asi do tej druhej skupiny. Ťažko povedať, či tí susedia hore robia naozaj taký hluk, ako popisuješ a tak často. Verím, že aj bežný rozhovor je trochu počuť v bytovke, ale bohužiaľ, to je daň za to, že bývaš v bytovom dome.

Poznal som rôznych susedov. Jednému, čo sám žil, vadilo vraj aj to, že horní susedia sa pri večeri modlia a že on to počuje. Druhej vadilo, že sused hore často má sex s priateľkami a ona to musí počúvať. Pre objektívne posúdenie by sme museli mať aj stanovisko tvojho suseda. Možno by si bola prekvapená, aký by mal na teba názor. Ty si tu ideš v duchu - ja som ja a ja mám mať pravdu.

Ty nebudeš spokojná ani po tom, čo byt bude prerobený a sused sa nasťahuje, lebo určite bude mať deti a tie budú behať celý večer až do desiatej a cez víkend budú trieskať nábytkom od siedmej ráno.

Myslím, že by si nemala bývať v bytovom dome, keď ti vadí každý hluk. Alebo ak ti to vadí, tak vždy volaj mestskú políciu. Prídu, preveria tvoje tvrdenie. Ak aj nebude pravdivé, tak aspoň tí hore sa budú rozprávať tichšie. Neviem, ako by ti pomohol právnik. Akurát by z teba vytiahol nejaké peniaze za konzultácie.
kopretinka
09.03.23,11:50
my máme v domovom poriadku vymedzené hodiny na takéto prerábky,po-pia,8-17,nemáte také niečo aj vy? po 22 volaj policajtov.
kopretinka
09.03.23,11:51
no to je teda rada.....by som ti dopriala každú noc take vreskoty,ako boli u nás.A potom vstávaj o pol piatej ráno do práce.
Nandbuch
09.03.23,13:12
Vami vymedzene hodiny nemaju ziadnu vahu
romana147
09.03.23,14:26
vami odsúhlasené hodiny platia pre vlastníkov
Nandbuch
09.03.23,14:28
aku maju oporu v zakone ? ZIADNU. Cize vlastnici sa mozu na nich v.....
romana147
09.03.23,14:35
TAK ako sa vlastníci môžu dohodnúť napr na upratovaní , môžu sa aj na NEPROTIZÁKONNÝCH obmedzeniach napr : 3 jazdy výťahom/ osoba/den
kopretinka
09.03.23,16:20
A? hádam neprerába podnájomník?
Chobot
10.03.23,08:36
A ako ste to vyriešili?
Blachsus
10.03.23,18:12
Tak vidim, ze nie som na tom najhorsie, mame aspon prijemne zvuky

https://www.porada.sk/t333446-nocny-klud.html
kopretinka
11.03.23,17:00
neustále sme volávai policajtov,a majitelke bytu to bolo tiež oznámené,plus neplatili zálohy ani FO,tak sa majitelke pohrozilo exekúciou.Majitelka zije v zahraničí,v byte bývali jej bratia,ona im posielala peniaze a oni za byt neplatili.Jeden brat bol narkoman plus asi aj díler,druhy brat bol invalid,nerobil ani jeden....&pri poslednom výstupe toho feťáka,keď chcel zabiť brata, ho odviezla sanitka a viac sme ho nevideli,zmizol aj ten druhý.Byt bol predaný a dlžoby uhradené.Odvtedy tam je ticho a kľud.
dmc
12.03.23,17:47
porušenia takýchto "dohôd" je nepostihnuteľné.
Nandbuch
12.03.23,17:59
presne tak
wilby
12.03.23,18:47
Je to sice "len" blog, ale je tam sumar beznych problemov v bytovom dome

Život v bytovke: Kedy môžete vŕtať ostošesť a kedy treba stíšiť rádio?
https://arec.sk/blog/15

Stanovisko k domovému poriadku
Stanovisko Ministerstva financií Slovenskej republiky k problematike právnej úpravy domového poriadku v súvislosti s prijatím zákona č. 476/2019 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý nadobudol účinnosť 1. februára 2020
Vlastníci bytov a nebytových priestorov, nájomcovia, osoby, ktoré žijú s uvedenými osobami v domácnosti a osoby, ktoré sa zdržiavajú v dome, sú podľa § 11 ods. 10 zákona o vlastníctve bytov povinné dodržiavať domový poriadok schválený vlastníkmi podľa § 14b ods. 1 písm. s). Za tým účelom je správca alebo spoločenstvo povinné zverejniť domový poriadok na mieste obvyklom na oznamovanie informácií v dome.
Viac na
https://www.mfsr.sk/sk/ministerstvo/legislativa-majetkove-pravo/majetkove-pravo/vlastnictvo-bytov-nebytovych-priestorov/stanovisko-k-domovemu-poriadku/
Nandbuch
13.03.23,06:52
.............