printerscd
08.03.23,19:03
Zdravím.
Zobrať nové auto na leasing alebo zaplatiť v hotovosti ?
Ide o sumu 17000€
S tým že na leasing prerobím cca.2000€

Havarijnu+PZP cez leasing by som platil 65€ za mesiac a keby som zaplatil v hotovosti tak dokážem nájsť také poistenie za 50€ za mesiac

Cez leasing by som bral na štvrtiny čiže 4 roky by patrilo auto lesingovke.

Ide o to že tých 17000€ mám k dispozícii len či si radšej nejaké financie nechať do rezervy a postupne splácať tie 4 roky v rámci leasingu.

Ďakujem za rady.
Chobot
08.03.23,20:42
Pokiaľ nie si podnikateľ, ktorý si splátky lízingu bude dávať do nákladov, tak nevidím zmysel zobrať ako fyzická osoba auto na lízing a preplatiť ho. Najmä, ak ako píšeš, že máš hotovosť na kúpu auta.

Ak sa bojíš zostať bez rezervy, tak si kúp lacnejšie auto a zostane ti rezerva.
duves
09.03.23,06:09
Ty prídeš so 17 tisickami v peňaženke do autosalonu?
printerscd
09.03.23,10:36
Áno:-)
Nandrolon
09.03.23,10:41
Obávam sa, že autosalón to bude chcieť prevodom z účtu, do pokladne to zrejme neprijmú. Kupoval som tiež v hotovosti, ale vtedy ešte neplatila tá hlúposť 5/15000... Ináč osobne by som leasing nikdy nebral, už len to, že treba mať havarijné, čo som nikdy nemal je vyhodenie peňazí do koša. Ak máš pravidelný príjem, tak rezerva sa ti dotvorí sama.
Nandrolon
09.03.23,10:44
Ak má pravidelný príjem, tak rezerva sa mu pri optimálnom hospodárení dotvorí sama... Leasing je pre súkromnú osobu zbytočné vyhodenie peňazí do koša jednak z navýšenia a jednak ja napr. nedávam havarijnú poistku, čo pri leasingu musí byť.