vanessa2
15.03.23,13:26
Pozdravujem pred koncom danového obdobia dve perličky, známa si dala robiť ročné zučtovanie v práci, má ho ok, ale kvôli manželovemu nemeckému danovému si potrebuje podať danove priznanie i u nás typ A, urobím jej opravné vypíšem údaje ako bude mať z dokladu o ročnom zúčtovaní a kedže nevyčíslim žiadne rozdiely len mi ho podpíše, eventuálny preplatok žiadať nebudeme?
druhá perlička dala si urobiť ročné zúčtovanie v práci preplatok 46 eur danový bonus z ročného 3.95 eur asi učtovnička v jednom mesiaci ked sa zvyšoval zle vyrátala bonus neviem, tu urobím B len z tohoto som paf kde uvediem rozdiely ktoré mi vzniknu, mala príjem i z osobnej asistencie takže nemala žiadať o ročné zučtovanie
Katy a R
15.03.23,13:11
Opravné DP je vlastne vyplnené ako normálne DP
cit zo str FS
V prípade, že týmto daňovníkom vznikla povinnosť/resp. právo podať daňové priznanie podľa ustanovenia § 32 zákona, vykonané RZD priložia k tomuto daňovému priznaniu s potvrdenou druhou stranou zamestnávateľom (§ 38 ods. 7 zákona). Uvedenú druhú stranu doplňuje zamestnávateľ na základe žiadosti zamestnanca, a to v lehote do 10 dní od doručenia žiadosti - t.j. tlačivo o vykonanom RZD bude obsahovať aj údaj o vysporiadaní výsledku RZD.
https://podpora.financnasprava.sk/525007-Postup-zamestn%C3%A1vate%C4%BEa-vo%C4%8Di-zamestnancovi-ktor%C3%A9mu-zamestn%C3%A1vate%C4%BE-zrazil-nespr%C3%A1vny-preddavok-na-da%C5%88
vanessa2
15.03.23,14:10
toto som čítala len m nie je jasné v prípade A typ to mam vyplniť ale ona ma ročne zučtovanie v praci robene takže žiadosť o vrátenie preplatku nevyplnam? v prípade B dostala v práci vyplatený bonus i preplatok,dan.priznanie b jej vyšlo 76 eur že ma zaplatiť vyplnať rozdiely z dodatočného dan.priznania či nie?nejde o dodatočne ale opravne
Katy a R
15.03.23,15:06
aké rozdiely z DDP - veď žiadne DDP nerobíš.
"tlačivo o vykonanom RZD bude obsahovať aj údaj o VYSPORIADANÍ výsledku RZD". a podľa toho sa zariadiš
vanessa2
16.03.23,05:08
ja rozumiem že rozdiely sa vysporiadavaju v rámci dodatočneho danoveho priznania,mne nie je jasne urobím jej opravne danove priznanie,kde jej vyjde dan napr.76 eur ale ona mala v v práci ročné zučtovanie robené, kde jej vyplatili napr.47 eur preplatok dane a 3 eura dan.bonus a nerozumiem čo s tymi sumami,čo jej bolo v rámci ročného zučtovania vyplatene