jabas
20.03.23,10:39
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, lebo sa už v tom aleže fakt strácam.
Klient FO, podáva DP typ B pretože má aj príjmy zo zamestnania, aj prenajíma byt. Jedná sa o rok 2019, kde mu prišlo, že má vracať daňový bonus za deti (neoprávnene si ho uplatnil, lebo aj manželka). Bolo podané takéto daňové priznanie B, a prišlo mu, že má urobiť dodatočné s tým, že má vrátiť daňový bonus.
Prosím Vás, môžete mi niekto skontrolovať DP, ktoré bolo takto podané po riadkoch.
Riadok 105.......daň .................................................. ................................. 3.225,74 eur
Riadok 106......nárok na daň.bonus........................................ ...........................0,--
Riadok 107.... daň znížená o bonus .................................................. . 3.225,74 Eur
Riadok 108.... suma daň. bonusu priznaného a vyplateného ......................532,08 eur
Riadok 109............................................... .................................................. .......0,--
Riadok 110............................................... .................................................. .......0,--
Riadok 111.....zamestnávateľom nesprávne vyplatený daňový bonus....... 532,08 Eur
Daň.............................................. .................................................. .............3.225,74 Eur
Riadok 120...........zrazený preddavok......................................... ................3237,54 Eur
Daň na úhradu........................................... .................................................. .520,08 Eur
Na 2.strane DP – pri údajoch o deťoch – nie sú zadané ani rodné čísla detí.
Ide o to, že podľa mňa už v tomto podanom daňovom priznaní bol priznaný zle vyplatený daňový bonus, a bola zaplatená daň resp. bonus (pretože ak by sa mu priznal bonus, mal by preplatok 11,80Eur).
Prosím Vás, viete mi s tým niekto pomôcť. Ďakujem krásne a prajem pekný slnečný deň
Negoce
20.03.23,10:04
DDP sa vypĺňa ako riadne, musíš vyplniť oddiel X.
jabas
20.03.23,10:33
Áno, ja viem, len mi nie je jasné, kde sa urobila chyba, keď som vyplňovala riadne daňové priznanie za rok 2019
Negoce
20.03.23,11:51
čo teraz hľadáš chybu v roku 2019? nie je to jedno kde je chyba? urob mu správne DDP