pavol54
23.03.23,05:27
Ostatná novela trestného zákona sprísnila tresty vodičom za ich jazdu s alkoholom v krvi.
Som toho názoru že automobil s opitým vodičom je zbraň.
Ak sa niekto rozhodne zabíjať a má k tomu spoločníka je tento potrestaný ako spolupáchateľ.
Tiež si myslíte že ak si niekto sadne do vozidla s vodičom evidentne opitým mal by niesť spoluzodpovednosť za tento trestný čin?
mari2x
23.03.23,05:20
To je podobné , ako keby si sa pýtal :
keby bolo u nás zakázané nosiť žabykláče (zbraň je zbraň ! ! )
a buchy by s nimi chodil na kávu

bol by si spoluvinník, ak by si mu videl pod kabát a aj tak šiel s ním

mmch
tata toho VADNÉHO zo Zámockej
učil strielať
vodil na strelnicu
nezabránil ozbrojiť !! sa jeho zbranou A NáBOJMI
nezabránil VYMENIť SI ZBRAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chobot
23.03.23,07:34
Čo je to "evidentne opitý"? Keď ťa bude chcieť niekto odviezť, dáš mu fúkať?
Nandrolon
23.03.23,08:21
Vyspelé krajiny ako Nemecko, Rakúsko, ale aj Poľsko, Chorvátsko, Taliansko, Bulharsko, Grécko to vidia trochu ináč. :-))
Nandrolon
23.03.23,08:24
pavol54
23.03.23,10:17
evidentne opitý je taký, ktorý nemá koordinované činnosti, alebo cítiť požitie alkoholu v dychu pri bežnej komunikácii. Preto sme používali kanadskú vodku(keď sme nemali v úmysle riadiť vozidlo). Ale spolujazdec nesmie byť viac opitý
comodo
06.04.23,07:49
Podľa môjho názoru možno 95% šoférov je schopných nie že jazdiť " s pivom" , ale je schopných odhadnúť svoje schopnosti a stav opitosti a bezbečne dojazdiť domov napr. z oslavy po jednej štamprdli. To že sa to nesmie , je kvôli tým 5% -tám magorov , ktorí toto nie sú schopní. Každopádne nesúhlasím s tým , že ak sa niekde v EU tolerujú nejaké 0,4 promile , tak u nás si pomalu na odstrel. Sme hlúpejšia rasa , alebo prečo je to tak ?
Nandrolon
06.04.23,08:25
Radšej by som sadol ku skúsenému šoférovi, aj keby mal v sebe 3 pivá, ako k triezvemu mantákovi, ktorý vie jazdiť akurát po rovine, ideálne na letisku, lebo ináč svojou jazdou ohrozuje všetkých účastníkov cestnej premávky.
A že je takých požehnane...
Bafit
06.04.23,09:19
Notoricky alkoholik sa nezaprel
Nandrolon
06.04.23,09:44
ty budeš zrejme ten manták, síce triezvy ale aj tak nahovno vodič, čo iba ohrozuje všetkých ostatných.
pavol54
06.04.23,10:02
Raz som nutne viedol vozidlo po vypití jednej desiny samozrejme kontrola trubička sa zafarbila a odber krvi(pomýlili si farbu môjho auta sa vodičom ktorý išiel o päť minút na mol takže sa vyšmykol kontrole) Do 14 dní som mal vodičák naspäť. Lenže s množstvom rastie chuť málokedy nasleduje taká disciplína "viac si už nedám" ale sebavedomie "som triezvy"
comodo
06.04.23,12:47
Tu ani nejde o to , kto vie jazdť. Kto neprekračuje rýchlosť , tak každému sa podarí do cieĺa , ak ho niekto nezotne. Horší sú nervózni frajeri a závodníci , ktorí spôsobujú chaos situácie. A pritom sú možno triezvi. Ako včera mi za zadkom trúbil jeden taký , lebo som sa pomaly rozbiehal z kruhového objazdu :-)
Bafit
06.04.23,15:19
Dron : Ja som ten, co ma odvahu jazdit aj bez pozitia alkoholu
jelalim
06.04.23,17:26
trubička sa zafarbila? Oni pred 35 rokmi bol trošku iný pohľad na túto vec...
pavol54
06.04.23,18:14
presne, bol rok 1984 trubička bola len na orientačné stanovenie hodnoty. Ak si si dal pol piva a behom pol hodiny fúkal, tak by si sa divil, ukázala aspoň tri promile a v krvi takmer nič
Nandrolon
07.04.23,09:26
To sú aj teraz tie prípady, čo nafúkajú cez 4 promile. Pritom v krvi nemajú ani polovicu. Ak si dáš panáka a za 5-10 minút fúkneš, tak ten prístroj musí ukázať maximálne, na čo je stavaný, prípadne ERROR, lebo ti to berie zostatok výparov liehu z ústnej dutiny.
PS: trubičky boli oveľa menej citlivé ako dnešné kvalitné digitálne prístroje, testoval som ich doma desiatky, keďže sme ich vyradzovali, som si ich zobral :-))
pavol54
07.04.23,09:48
budem úprimný, ja som tieto zariadenia(trubičky) veľmi, (takmer vôbec), nepoužíval, ale veľmi som využíval výsledky ich meraní ako "zberateľ vodičských preukazov"
romana147
08.04.23,06:38
táraji aj s palom
=
4 deci červeného nalačno
po 3/4 hhodine
0,8 promile
pavol54
08.04.23,08:03
počuj ty si musel byť dopravák, tých 0,8 je v dychu? kvasená kapusta dá po konzumácii 1 promile