staankaa
03.10.06,10:40
Ahojte poradaci potrebujem poradit do vymer.zakladu pre NP sa pise hruba mzda zamestnanca? a este potrebujem vediet ze ked mal zamestnanec dovolenku ci sa aj tieto dni pocitaju do poctu kalendarnych dni vo vykaze.
dakujem krasne.
Olgica
03.10.06,08:42
Ahojte poradaci potrebujem poradit do vymer.zakladu pre NP sa pise hruba mzda zamestnanca? a este potrebujem vediet ze ked mal zamestnanec dovolenku ci sa aj tieto dni pocitaju do poctu kalendarnych dni vo vykaze.
dakujem krasne.
Samozrejme že sa tam píše hrubá mzda, veď z nej platíš odvody. A do počtu kalendárnych dní sa počítajú KALENDÁRNE DNI, čiže aj dovolenka, lebo aj z nej platíš odvody (je zarátaná v hrubej mzde). ;)
Antonia1
03.10.06,08:46
Ahojte poradaci potrebujem poradit do vymer.zakladu pre NP sa pise hruba mzda zamestnanca? Ano a este potrebujem vediet ze ked mal zamestnanec dovolenku ci sa aj tieto dni pocitaju do poctu kalendarnych dni vo vykaze. Áno
dakujem krasne.
Odpoveď je hrubo označené slová.
ZuzanaP
03.10.06,09:26
Nemusí to byť vždy HM, napr. v prípade PN. Pozri § 138 Zákona o soc. poistení.
Januška
03.10.06,09:33
Pozor na maximálny VZ, ten sa nemusí zhodovať s hrubou mzdou.
dogicka
04.10.06,12:17
Samozrejme že sa tam píše hrubá mzda, veď z nej platíš odvody. A do počtu kalendárnych dní sa počítajú KALENDÁRNE DNI, čiže aj dovolenka, lebo aj z nej platíš odvody (je zarátaná v hrubej mzde). ;)

Ja by som sa chcela spýtať: pri skrátenom pracovnom čase (2 hodiny týždenne) odrobí zamestnanec 4-5 dní. Do výkazu pre SP do počtu kalendárnych dní uvádzam skutočne odrobené dni, teda napr. 4 dni? Lebo mne tam softvér hádže 31 dní.
Jana Motyčková
04.10.06,12:45
Ja by som sa chcela spýtať: pri skrátenom pracovnom čase (2 hodiny týždenne) odrobí zamestnanec 4-5 dní. Do výkazu pre SP do počtu kalendárnych dní uvádzam skutočne odrobené dni, teda napr. 4 dni? Lebo mne tam softvér hádže 31 dní.
Softvér to hádže dobre - uvádza sa celá doba trvania zamestnania (bez PN a pod.).
endrju
04.10.06,13:06
Ja by som sa chcela spýtať: pri skrátenom pracovnom čase (2 hodiny týždenne) odrobí zamestnanec 4-5 dní. Do výkazu pre SP do počtu kalendárnych dní uvádzam skutočne odrobené dni, teda napr. 4 dni? Lebo mne tam softvér hádže 31 dní.
Existuje dosť podstatný rozdiel medzi počtom odpracovaných dní a počtom dní trvania poistenia. Odporúčam preštudovať piaty diel (§§ 20 - 26) a §§ 139 - 140 zákona o sociálnom poistení číslo 461/2003 Z.z. ;)
dogicka
04.10.06,14:34
Existuje dosť podstatný rozdiel medzi počtom odpracovaných dní a počtom dní trvania poistenia. Odporúčam preštudovať piaty diel (§§ 20 - 26) a §§ 139 - 140 zákona o sociálnom poistení číslo 461/2003 Z.z. ;)

Ďakujem za odpovede. Ja som si to chcela len overiť, pretože minulý týždeň mi zo Sociálnej poisťovne poslali naspäť výkaz na opravu, tvrdili mi, že tam mám uviesť len skutočne odpracované dni. Ja mzdy skoro nerobím, tak som si nebola istá.V tomto prípade ide o zamestnanca, ktorý pre SZČO vykonáva zodpovedné zastúpenie za živnosť (podľa živnost.zákona) teda je zamestnaný na 2 hodiny týždenne a jeho vymeriavací základ je 400 - 500 Sk mesačne. No a pani na SP sa nezdal vymeriavací základ 400 Sk a počet dní 31. Zaujímavé je aj to, že takýchto zamestnancov majú aj dvaja ďalší moji klienti a 2 roky takto vyplnené výkazy nikomu na SP nevadili. Keď som tú pani na to upozornila, len mi odvrkla, že však ma na to upozornila teraz. Ešte raz ďakujem za odpovede, prajem pekný večer...