szčo123
27.03.23,17:02
Dobrý deň, na stránkach ÚVZSR sú uverejnené požiadavky na rôzne typy zariadení, z ktorých však ani jedno nezodpovedá môjmu prípadu. Chcem otvoriť len jednu jednoduchú, malú učebňu/ateliér pre maximálne 6 účastníkov kurzu - kurzy sú jazykové aj tvorivé, pre dospelých a staršie deti (mládež). Požiadavky z ÚVZSR sa vzťahujú na bežné školy (ZŠ, SŠ) alebo celé jazykové školy, tomu zodpovedá aj prevádzkový poriadok. Prevádzka v mojom prípade sa podobá skôr na kanceláriu, keďže ide len o jednu miestnosť. Ako, prosím, zistím, aké požiadavky má spĺňať? Máte s tým niekto skúsenosť?
kopretinka
27.03.23,15:26
a prečo sa nepýtaš na ÚVZSR?
ivka70
27.03.23,16:54
Myslim si, ze v tom nie je rozdiel, vseobecne hygienicke poziadavky musi rovnako splnat aj malotriedka s jednou miestnostou aj mala jazykovka aj velka skola.
szčo123
28.03.23,07:08
Budem kontaktovať aj úrad, ale chcem sa najskôr dostatočne informovať - komunikácia s úradmi je podľa mňa lepšia, keď už má človek urobený aký-taký prehľad :)
szčo123
28.03.23,07:12
Chápem, čo myslíte a určite mnohé musia spĺňať všetky prevádzky. Myslím si však, že je rozdiel medzi jednou učebňou a ZŠ (resp. veľkou jazykovkou) - tie majú napríklad predpísané zvlášť WC pre pedagógov a žiakov, a tie ešte rozdelené podľa pohlaví. Vidí sa mi nereálne, aby jeden lektor, ktorý poväčšine učí individuálne, mal kvôli tomu na prevádzke tri záchody. Na druhej strane, človek nikdy nevie...
ivka70
28.03.23,07:23
Neviem, na zakalde coho ides podnikat, ale ak ides zakladat jazuykovu skolu, aj ked maku, tak tie podmenky asi musis splnat. Informuj sa na hygiene priamo.