gaerys
03.10.06,11:02
Prosim poradte mi niekto.Momentalne pracujem (som zamestnana) ako kadernicka v jednom salone a chcem prejst na zivnost.Vsetky podmienky splnam.Kadernictvo je kompletne vybavene a na mesacnom najme sa dohodneme.Mna zaujima,ako mam z majitelom uzavriet zmluvu na najom aby mi ho nemohol napr.kazdy mesiac zvysovat, ci je na to nejaky zakon a este, ci pri mojej nepritomnosti napr.pri dovolenke2-3 tyzdne alebo pri chorobe je mozne najom znizit o urcitu ciastku-Je na to zakon,alebo to zalezi uz len na majitelovi?dakujem
elims
03.10.06,09:11
Podmienky, čo sa týka výšky nájomného, zníženia nájmu v prípade nevyužívania priestorov, nájomnej zmluvy sa dohodujú s majiteľom priestorov, žiaden zákon neprikazuje, že by nájom, v prípade nevyužívania priestorov,..., musel znížiť.

Ak sa mýlim, opravte ma.
Tatiana
03.10.06,09:14
Podmienky, čo sa týka výšky nájomného, zníženia nájmu v prípade nevyužívania priestorov, nájomnej zmluvy sa dohodujú s majiteľom priestorov, žiaden zákon neprikazuje, že by nájom, v prípade nevyužívania priestorov,..., musel znížiť.

Ak sa mýlim, opravte ma.A pochybujem, že by majiteľ pristupil na to, že počas dovolenky alebo inej Tvojej neprítomnosti znížoval nájom. Zvyčajne stanoví fixnú čiastku na mesiac Ty sa snažíš ju platiť.
camelfly
03.10.06,09:15
gaerys, to je tazke, vsetko zavisi na tom ako si tu
zmluvu medzi nim a sebou spisete, ci bude zmluva na
dobu urcitu s pevnou stanovenou cenou za najom
alebo na dobu neurcitu s tym, ze on si moze chciet
v zmluve uviest, ze po urcitom case moze dojst
k zmene ceny za prenajom, ci v cene za prenajom budu
aj energie alebo sa budu platit zvlast, najlepsie asi bude ked sa
poradis s pravnikom alebo najst niekoho znameho
kto uz taku podobnu zmluvu ma a poradi ti : )
elims
03.10.06,09:17
A pochybujem, že by majiteľ pristupil na to, že počas dovolenky alebo inej Tvojej neprítomnosti znížoval nájom. Zvyčajne stanoví fixnú čiastku na mesiac Ty sa snažíš ju platiť.

To pochybujem aj ja, ale treba sa skúsiť dohodnúť.
elims
03.10.06,09:23
gaerys, to je tazke, vsetko zavisi na tom ako si tu
zmluvu medzi nim a sebou spisete, ci bude zmluva na
dobu urcitu s pevnou stanovenou cenou za najom
alebo na dobu neurcitu s tym, ze on si moze chciet
v zmluve uviest, ze po urcitom case moze dojst
k zmene ceny za prenajom, ci v cene za prenajom budu
aj energie alebo sa budu platit zvlast, najlepsie asi bude ked sa
poradis s pravnikom alebo najst niekoho znameho
kto uz taku podobnu zmluvu ma a poradi ti : )

Inak na tie energie si treba dať pozor, myslím, že je najlepšie, ak ide o budovu, kde je viac prevádzok, má každý vlastný elektromer a vodomer - keď sa to rozrátava, stáva sa, že jeden na druhého dopláca (mám skúsenosť).

K zvyšovaniu cien - najlepšie k určitému dátumu a zvýšenie po dohode.
dumbier
15.10.06,16:39
Prosim poradte mi niekto.Momentalne pracujem (som zamestnana) ako kadernicka v jednom salone a chcem prejst na zivnost.Vsetky podmienky splnam.Kadernictvo je kompletne vybavene a na mesacnom najme sa dohodneme.Mna zaujima,ako mam z majitelom uzavriet zmluvu na najom aby mi ho nemohol napr.kazdy mesiac zvysovat, ci je na to nejaky zakon a este, ci pri mojej nepritomnosti napr.pri dovolenke2-3 tyzdne alebo pri chorobe je mozne najom znizit o urcitu ciastku-Je na to zakon,alebo to zalezi uz len na majitelovi?dakujem

Ahoj.Ja tiez podnikam v oblasti ubytovania a mam prenajatý penzion.Staci uzavriet najomnu zmluvu a vsetky zmluvne podm.uviest v nej.Ta tak:)