Kittily
27.03.23,20:21
Kontaktovala som nemocnicu, kde som sa narodila, s požiadavkou o zistenie času môjho narodenia. Za poplatok mi poslali v emaili sken záznamu z knihy narodení (pôrodnej knihy) s časom "10:00". Tak je to zapísané v tej knihe. Ostatné záznamy (iných pôrodov) kvôli GDPR v tej prílohe nie je vidno. Pani z nemocnice (vraj asistentka) mi do emailovej správy pripísala, že mi posiela "potvrdenie z knihy narodení, z ktorej je zrejmá hodina vášho narodenia, t.j. 10:00 hod." Tak som bola v tom, že je to zaokrúhlený čas, na celú hodinu (od mamy mám informáciu pol desiatej). Potom mi napadlo, že v tej knihe musia mať ešte predsa aj iné záznamy, a ktovie, ako sú zapísané. Tak som napísala tej pani asistentke, či by sa dalo získať porovnanie s ostatnými záznamami. Nato mi odpísala, že mi poslala "presný čas", čo sa mi teda nechcelo veriť. Zavolala som ešte pani vedúcej nemocnice, a tá tiež tvrdila, že by ten čas mal byť presný. Dala mi kontakt na pani archivárku, tak som potom napísala tej pani, a tá mi zase tvrdila, že tie časy tam majú z toho roku zaokrúhlené na 5-minútové intervaly. Takže som celkovo dostala veľa protichodných informácií. Najradšej by som videla tie záznamy z tej knihy osobne, ale jednak nebývam už v tom meste (mám to tam dosť ďaleko teraz - okolo 100 km) a druhá vec je, že neviem, či by mi to kvôli GDPR dovolili. Dosť ma to hnevá, pretože viem, že tam tie údaje majú, a ja sa na to nemôžem pozrieť kvôli ich tvrdeniam o GDPR. Naozaj by nebolo možné nejako vyhovieť v takomto prípade? Tú knihu časom asi aj tak budú skartovať, takto by som sa mohla aspoň niečo dozvedieť.
jelalim
27.03.23,18:58
ako chceš s touto informáciou nakladať? Prečo Ti nestačí tá informácia od mamy?
Dáša_
27.03.23,19:07
predpokladám, že ide o presný výpočet horoskopu :)
Kittily
27.03.23,19:22
Chcem to vedieť jednak kvôli sebe (taká osobná informácia), a tiež sa začínam viac venovať astrológii, ktorá ma vždy zaujímala. A ďalšia vec je, že som si zaplatila za túto službu (informáciu), takže by to mohlo mať nejakú úroveň. Keď to, čo propagujú ako čas narodenia z tej ich knihy, je naozaj čas narodenia, a nie len nejaký náhodný zápis, tak by to mohli vedieť aj nejako dokázať.
veronikasad
27.03.23,19:48
Aj keď si si za službu zaplatila, nemyslím si, že ti aj pri osobnej návšteve nemocnice poskytnú osobné údaje o iných osobach
ivka70
28.03.23,05:01
Neviem, , ake protichodne informacie si dostala ,ak si dostala informaciu, ze si sa narodila o 10:00 a dalsiu informaciu ,ze cas je zaokruhleny na 5 minutove intervaly.
Mne z toho len vyplyva, ze si sa narodila medzi 9:56 a 10:04, skor ale do 10:00 (cas po 10:00 by som uz zaokruhlila na 10:05)

Rozhodne informaciu o inych narodenych v dany den nemozes dostat, ide o osobne udaje a nemocnica ich nemoze zverejnovat, ani po dlhsom case. Ani osobna navsteva nemocnice by nepomohla. Mozes dostat len svoje udaje.

A ak si myslis, ze sa "vtedy" rodili deti kazdych 5 minut, aby si ty vedela jednoznacne urcit svoj cas podla okolitych casov, tak taka nemocnica asi nebola ani v case, ked sa rodili "Husakove" deti. :)
Nic by ti nepomohlo, ak by si sa dozvedela, ze dieta zapisane pred tebou ma udaj napr. 6:30 a za tebou 12:10.

Mohla by si este skusit cez tvoju mamu nahlad do jej zdravotnej dokumentacie na gynekologii. V sprave o porode bude aj cas porodu.Ale poziadat o nahliadnutie do dokumentacie musi lekara tvoja mama.
Kittily
28.03.23,19:15
Tá pani, čo mi poslala tú informáciu s časom (s prílohou), najprv použila termín "hodina narodenia", neskôr už "presný čas". To nie je to isté. Keď som potom chcela porovnanie s ostatnými záznamami, tak k tomu sa stavala ako slepá/hluchá a tvrdila mi, že u nich v nemocnici sa časy písali na minútu presne - typu 0:01, 6:38, 14:17 a podobne dávno pred tým rokom ako som sa ja narodila. A že takéto časy videla na vlastné oči, a preto má zato, že ten čas, ktorý mi poskytla je správny (akože na chlp správny). A to sa mi zdalo dosť nepravdepodobné, aby to bolo naozaj tých 10:00 presne, ako mi chcela nahovoriť. Myslím si, že mohla byť ústretovejšia a jednoducho, nechcela vyhovieť a ani ma nasmerovať na niekoho, kto by o tom mohol vedieť viac. Tak som si našla kontakt na pani poverenú vedením nemocnice, a zavolala som jej a vysvetlila jej, o čo ide. A ona mi povedala, že u nich v nemocnici sa písali časy narodenia presne, že ona sa tu v tejto nemocnici narodila v sedemdesiatych rokoch (teda ešte predo mnou) a čas nemá zaokrúhlený. A keď som jej povedala, že tá pani pred ňou mi napísala, že "hodina môjho narodenia je 10:00" tak sa zasmiala a povedala, že "ona nevie, ona je len asistentka", a že "jej to len niekto priniesol". Ale dala mi ešte emailový kontakt na archivárku. Tej som napísala, ale predostrela som jej do emailu aj možnosti, či tam nie sú zaokrúhlené časy. A ona mi odpísala, že tie časy v tom roku sú v 5-minútových intervaloch. A to sa mi veľmi nezdá, že by v sedemdesiatych rokoch písali časy na chlp presne, a potom v osemdesiatych rokoch by už prešli na systém 5-minútových intervalov. To sa mi nezdá príliš logické, a preto pochybujem o správnosti tohto tvrdenia. Pani archivárka navyše potom nereagovala na moje emaily, potom som jej ešte zatelefonovala a ona mi sľúbila, že sa tam ešte pozrie a napíše mi, ale neodpísala mi. Takže jej prístup sa mi nezdal korektný. A preto mám pochybnosti.

Zisťovala som si čas narodenia aj na matrike. Nechala som si poslať prefotené "Hlásenie o narodení dieťaťa" , ale tam je pri kolónke "Dátum narodenia" v zátvorke "hodina, deň, mesiac, rok a rodné číslo" a vyplnený je len deň, mesiac, rok a rodné číslo, Zdá sa, že minúty tu vtedy rolu nehrali.
U obvodnej lekárky v zdravotnej karte čas tiež nemám uvedený.
A čo sa týka zdravotnej dokumentácie mojej mamy na gynekológii, tá už asi neexistuje, lebo sa uchováva len 20 rokov od poslednej návštevy u lekára, a mama mi tvrdila, že ona u toho lekára nebola ani si nepamätá a nevie, čo s tou kartou je.

Takže tá kniha narodení v nemocnici je posledná možnosť, odkiaľ by som mohla ešte získať nejakú dodatočnú informáciu.
ivka70
28.03.23,19:32
Hras sa na slovicka a asi im prides hodne otravna, ked ukoncili komunikaciu.
Zmier sa s tym, ze informacie si dostala ine uz nemas ake ziskat.
Kittily
28.03.23,19:39
Oni reagujú len keď človek zaplatí, zadarmo radšej ani prstom nepohnú.
ivka70
28.03.23,19:46
Lebo inak sa v praci nudia a cakaju len na taketo poziadavky. :)
veronikasad
28.03.23,19:47
Cudzí zdravotný záznam ti neukazu
veronikasad
28.03.23,19:54
Dcéra je nar.v r.1979 a čas narodenia som videla v zdravotnej karte u detského lekara. Mala tam čas 21.05, či to bolo na minútu presne, neviem
Kittily
28.03.23,20:14
Je to smutné, že sa v takejto jednoduchej veci nedá dopátrať jednoznačnej, presvedčivej odpovede. Písala som aj na Národné centrum zdravotníckych informácií, a ani tam nevedeli, že to nemajú v kompetencii. Vraj sa mám obrátiť na zdravotnícky personál, ktorý tam vtedy bol a spýtať sa ich, ako to zapisovali.
veronikasad
28.03.23,20:27
To čo mali k dispozícii, ti poslali. Až tak jednoduché to nebude hrabať sa po viac ako 40 tich rokoch v nemocničných archívoch.
Negoce
28.03.23,20:29
ako sa berie čas narodenia? keď ti prestihli pupočnú šnúru? keď si sa nachýchla? keď ťa mamka vytlačila a bola si celým svojim objemom vonku z maternice? alebo ako sa berie čas narodenia????
buchač
29.03.23,04:10
Kittily (27.03.23 22:22) a tiež sa začínam viac venovať astrológii,
====================
Jésus marihuanna...málo vás je ?
Kittily
29.03.23,11:32
ivka70 "Hras sa na slovicka a asi im prides hodne otravna, ked ukoncili komunikaciu." Nikto komunikáciu neukončil, keby som chcela, môžem sa ísť ešte pýtať, prípadne sťažovať, reklamovať atď.
ivka70
29.03.23,11:57
Mozes cokolvek, ale podla toho, co si popisala sem ,by si uz mohla prestat otravovat. Zdravotnici maju naozaj dolezitejsiu pracu ako opakovane odpovedat na tvoje nezmyselne dotazy.
Kittily
29.03.23,16:16
Veľká škoda že na Slovensku je povinnosť uchovávať zdravotné záznamy len po dobu 20 rokov. V Česku to majú až 40 rokov. Keby sme mali zákony ako v Česku, ešte by som tú správu o pôrode stihla vybaviť. Týchto 20 rokov vymysleli niekedy v roku 2005, predtým bola povinnosť držať zdravotné záznamy až 100 rokov. Teraz máme zákony ako v Afrike a tak to aj bude v tomto štáte vyzerať.
Kittily
29.03.23,17:09
ivka70 "opakovane odpovedat na tvoje nezmyselne dotazy" Čo je na tých dotazoch nezmyselné? Ak niekto poskytuje služby druhým (za peniaze), musí sa vedieť vysporiadať aj s príslušnými otázkami zákazníka, nato sú napríklad infolinky a prieskumy spokojnosti zákazníkov. Sú firmy, kde sú zamestnanci hodnotení podľa výkonu/kvality práce so zákazníkom. Zdravotníci sú takisto služba pre nás.
romana147
29.03.23,18:20
" Čo je na tých dotazoch nezmyselné?"
.
predsa tá spr os tá SLÉPKA, čo ich píše
Dáša_
29.03.23,18:30
Aj keby ti tú informáciu poskytli, nikdy nebudeš mať istotu, že je to presne tá minúta, ktorú ti označili. A je úplne jedno, či ti oznámia 10.00 alebo 9,47. Naviac, je celkom možné, metodika odčítania presného času sa mierne líšila. Veď si spočítaj ten horoskop s rozdielom 10 minút pre povedzme dve hodine okolo tohto času. A ak by si bola tak dobrá, že dokážeš počítať dokonca jednodtlivé udalosti, tak spätne vyberieš, ktorá hodina je najpravdepodobnejšia. Budeš to mať ako dobré cvičenie. Mmch, kedysi som to aj ja počítala, v časoch, keď ešte neboli dostupné programy. Bolo treba pekne, ručne. ALe časom som pochopila, že toto nepotrebujem vedieť.
buchač
30.03.23,05:31
Dáša_ (Včera 21:30) ALe časom som pochopila, že toto nepotrebujem vedieť.
===================
Amen !

P.S.:
Myslíš, že aj "veštkyňa" to pochopí ?

P.S.:
Jedna osoba, čo sa riadi horoskopom, na Porade existuje. ;) Ale myslím si, že to zanechalo na nej nejaké stopy. :D
ivka70
30.03.23,05:52
A co sa tyka zdravotnej dokumentacie tvojej mamy, zjavne ona zanedbala navstevy lekara, kedze este zije (podla toho, ze sa vyjadrila), ale u lekara 20 rokov nebola (hoci pravidelne prehliadky u gynekologa su vysoko odporucane). Takze sa stazuj u nej, 20 rokov archivovat udaje od poslednej navstevy pacientky, je dostatocne dlha doba.
Zaony mame dobre, len niektori ludia si myslia, ze oni nemusia nic , ale vsetci ostatni vsetko, len aby im vyhoveli. :)