viking001
28.03.23,08:50
Zdravim,
pri prerabani izby sa mi podarilo rozbit LCD monitor, rozbita je asi 1/4 displeja z lavej strany, je tam vidno aj prasklinu, zvysok ide. Je o 24" zahnuty monitor Samsung. Chcem sa spytat ci sa to da opravit alebo monitor rovno do srotu. Alebo je to plne nerentabilne a radsej novy monitor. Viem ze pri notebookoch sa meni panel, u monitorov netusim.
Dakujem za odpovede.
wilby
28.03.23,07:02
Na opravu monitora sa pytas na nespravnom mieste.
Urcite lepsia volba by bola prehliadka patricnym odbornikom. Je si potrebne uvedomit, ze opravit sa da skoro vsetko, no je otazne, za aku cenu.

Napriklad mne sa svojho casu pokazila pracka, kde len stanovenie priciny s obhliadkou na mieste by vyslo na cca 150€. Takze konecne riesenie bolo jednoznacne, teda kupa novej pracky.
viking001
28.03.23,07:19
Ved ja sa ani nepytam ci sa to da opravit, len ci existuje moznost opravy. Ak existuje moznost opravy - ze sa to opravuje, potom budem zistovat kde a ako.
ivka70
28.03.23,07:20
Skus si zavolat do autorizovaneho servisu, urcite ti odpovedia.
Myslim si ,ze vymena rozbiteho displeja je mozna, ci sa to ale opati pri takom type monitora, to ti povedia v servise (cenu, ktoru porovnas s cenou noveho monitora a rozhodnes sa)
Chobot
28.03.23,09:57
Opraviť sa dá, otázne za akú cenu. Ja som mal raz pokazený Samsung monitor, tak som ho odniesol do autorizovaného servisu na Trnávke v BA (Galvaniho ulica). Zaplatil som zálohu za opravu. Pozreli, našli chybu, ponúkli cenu za opravu. Bolo to roky dozadu, neviem, koľko vypočítali, ale tuším to bol modul napájania. Bolo to asi veľa, lebo si pamätám, že som kúpil nový monitor. Zálohu mi vrátili.
misoft
29.03.23,04:52
To máš pravdu - a ako "viking" spomínal, je to 24" zahnutý monitor - LCD panel do neho (tipujem) bude tvoriť skoro 1/2 ceny samotného monitora (takéto LCD panely ani servis bežne nedrží na skladoch, ale objednáva od výrobcu).