Andrejko876
28.03.23,20:03
Zdravím, nedávno sa mi stala situácia že som si od jedného človeka kúpil tenisky za okolo 500€ a prišli mi fake. Samozrejme pýtal som si aj fotky, videá atď.. ale nakoniec sú to repliky a preto by ma zaujímalo či by sa na neho dalo podať trestné oznámenie. Mám jeho meno, číslo a dokonca aj adresu. Ďakujem za rady
ivka70
28.03.23,18:07
Co by si chcel v tom trestnom oznameni oznamit? Vies preukazat, ze ide z jeho strany o podvod alebo iny trestny cin? Vratit mu ich nevies?

Inak, za tenisky 500 eur by som bez predchadzajuceho odskusania alebo moznosti vratenia urcite nedala.
Mária27
28.03.23,18:09
Samozrejme môžeš, môže vás byť viac a môže to byť trestný čin.
buchač
28.03.23,18:14
Máš (síce drahé) poučenie do budúcnosti, že cez internet sa od neovereného predajcu proste nekupuje.
Tu sa ale jedná o to, že si kupoval cez inzerát alebo nejakú appku. Sú známe prípady, že si niekto kúpil Apple za ťažké love, a po rozbalení balíka mu na nohu padla polovica tehly.

A čo sa týka trestného konania ? Žalobu podať môžeš, čoby nie.
Ale dôkazné bremeno je na tebe, aj náklady na právnika...máš aj na tieto náklady ? Lebo poplatky sa vyrúbia nie podľa nejakého fejkového cenníka, lež podľa tvrdej reality.

Apropó...myslíš, že keď si ich obuješ, tak každý bude vedieť, že je to fejk ?
Alebo si myslíš, že ak by si mal na nohách originál, tak by každý padol na prdel ?
Andrejko876
28.03.23,18:23
Zdravím ďakujem za rady. Áno dôkazy určite mám len nemám predstavu kolko sú tie poplatky za právnika atd.. našiel som ďalšieho ktorý bol tiež oklamaný tým istým človekom takže je nás aj viac. Len som chcel vedieť či by s tým polícia vedela niečo urobiť alebo je to trestné oznámenie zbytočné.
Andrejko876
28.03.23,18:26
Áno všetky dôkazy mám len neviem kolko sú tie poplatky.. a záleží mi na tom či sú pravé lebo také tenisky zbieram mám to ako hobby.
Len potrebujem vedieť či sa mi to oplatí podať kvôli tým poplatkom a kvôli tomu či sa s tým bude dať niečo robiť
Mária27
29.03.23,04:58
Za podanie na trestné stíhanie sa neplatí, oni preverujú aj anonymov. Jednoducho popíš pravdivo skutok, prilož dôkazy. Nepotrebuješ právnika. Ak ti nevyhovia, stíhane zastavia. Ak vás bude podvedených viac, pôjde o trestný čin.
romana147
29.03.23,05:16
ALEBO PREčIN !