lenka1309
29.03.23,07:28
Dobrý deň. Prosím vedeli by ste mi poradiť. Známy mi doniesol potvrdenie o poberaní peňažného príspevku na osobnú asistenciu kde je uvedené meno opatrovanej. Ale že ona mu vyplácala peniaze za osobnú asistenciu.
Ako mám postupovať pri vypisovať danového priznania. A čo ide ako príloha k DP.

a zároveň iné mesiace keď nemal vyplacaný príjem z osobnej asistencie robil na zmlúvu vo Švedsku a nemá potvrdenie o príjme ani vyplatné pásky môžem odhadom v písať sumu príjmu do DP podľa výpisu účtu?

a taktiež mal príjem na zmlúvu aj z Talianska v poslednej výplatnej páske ma uvedené zdaniteľný príjem ale nie su vyčíslené odovody. Ako by ste to vpísali do DP.
Vopred ďakujem za každú radu
ivka70
29.03.23,05:33
oznamte predlzenie lehoty na podanie DP (ma prijem zo zahranicia) a nech si to potvrdenie zo Svedska zatial zozenie, na ucte ma cistu mzdu (ak ide o mzdu - teda prijem zo zavislej cinnosti), tu do DP predsa nedavas

prijem z Telianska je na pracovnu zmluvu (cize zo zavislej cinnosti)? ak ano, nemusi tma mat poistne, prijmy vyjmes a do poistneho das za ten prijem 0
lenka1309
29.03.23,05:43
Ano rozumiem ale ten zamestnavateľ mu to ako keby nechcel dať. Aspoň takto mi to vysvetlil.

Taliansko ide vyňatím príjmov a Švedsko asi tiež či sa mýlim?
ivka70
29.03.23,05:46
ano, aj Svedsko , ale potrebujes k tomu nejaky doklad .... aspon tie pasky ....ma tam aspon pracovnu zmluvu? preco by mu to nechcel svedsky zametnavatel poslat?
lenka1309
29.03.23,06:00
že stale čaka a povedal mu že sa to dá aj bez potvrdenia že môže ísť odhadom z výplatnej pásky pracoval tam 1 mesiac.
veronikasad
29.03.23,06:06
Lenka, oznámte predĺženie lehoty, potvrdenia zo zahraničia chodia neskôr
lenka1309
29.03.23,06:18
ďakujem a tá osobná asistencia sa vypísuje DP B tabuľka 1 riadok 6 a môže ísť na paušaL
ivka70
29.03.23,08:45