jabas
29.03.23,10:25
Dobrý deň, chcela by som Vás týmto poprosiť o radu. Jedná sa o Ukrajinca – študenta, ktorý tu má prechodný pobyt, študuje a má iba príjmy zo zahraničia konkrétne z Rakúska (doprava, manipulácia s tovarom). Má IČO aj DIČ. Príjmy v zahraničí nie sú. Chcem sa prosím Vás opýtať, pri vypĺňaní DP typ B použijem riadok 85? A zároveň, keďže má príjmy iba zo zahraničia neuplatňujem nezdaniteľnú časť na daňovníka? Ďakujem za odpovede a prajem ešte pekný slnečný deň
ivka70
29.03.23,08:26
na zaklade coho ma prijmy zo zahranicia? fakturoval nieco AT firme alebo s nou mal uzatvoreny nejaky pracovny vztah?

co znamena: Príjmy v zahraničí nie sú. ked vyssie pises, ze ma prijmy z AT ....
kn-alka
29.03.23,08:30
píšeš:
.... má iba príjmy zo zahraničia ....
.... príjmy v zahraničí nie sú....
... má IČO aj DIČ.... - slovenské?

a je vlastne rezidentom SK?
jabas
29.03.23,08:30
Riadne im vyfakturoval svoje služby na IČO aj DIČ.Áno je to slovenské IČO aj DIČ. Je rezidentom SK
kn-alka
29.03.23,08:31
takže má slovenskú živnosť a fakturoval do Rakúska?
ivka70
29.03.23,08:34
Tak potom nerozumiem, co chces v riadku 85 vynimat .... to nebol prijem v zahranici (nepracoval tam ani nepodnikal), to bol riadny prijem na zivnost na SK (ze mal zahranicneho klienta, nema na to ziadny vplyv)

Fakturovane prijmy su prijmy podla par. 6 - vyplnas oddiel VI.
jabas
29.03.23,09:50
Ďakujem krásne, a ešte sa opýtam,i má nárok na nezdaniteľnú časť na daňovníka. Prajem pekný slnečný deň
ivka70
30.03.23,04:40
Pri posudzovaní nároku na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka sa nerozlišuje, či ide o daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou (daňového rezidenta SR), alebo daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou (daňového nerezidenta SR).
ivka70
30.03.23,04:41
samozrejme ma