Zuzka2510
29.03.23,15:02
Dobrý deň chcela by som sa spýtať či sa rátajú do priemerného evid. počtu zamestnancov aj zamestnanci ktorý sú na rodičovskej dov. a zamestnanci ktorý sú na PN dlhšie ako 52 týždňov. Program mi ich nezapočítava keďže majú prerušené poistenie ale či je to správne alebo nie to si chcem radšej overiť. Neviem to nikde nájsť. Ďakujem pekne.
Negoce
29.03.23,13:26
kt. program robíš mzdy?
Zuzka2510
29.03.23,13:28
Olymp Kros
Negoce
29.03.23,13:34
(§ 63, ods. 3 zákona č. 5/2004 Z. z. ) Celkový počet zamestnancov na účely odseku 1 písm. e) je priemerný evidenčný počet zamestnancov vo fyzických osobách za kalendárny rok
Negoce
29.03.23,13:37
aj ja v Krose robím, síce vykazujem iba jednu spoločnosť, priznám sa nekontrolovala som výpočet, prečo som nekontrolovala? spol. má mať aspoň 1 pracovníka so zdrav. postihnutím spoločnosť ich zamestnáva troch, teda spol. má určite splnenú povinnosť
Negoce
29.03.23,13:38
Tweety
29.03.23,13:49
Patria tam ti, ktorí sú na DPN ale nepatria tí na M a RD.
Zuzka2510
29.03.23,13:51
Mne to podľa sociálnej poisťovne podľa registra vychádza 19,08 ľudí a podľa programu 17,6. Tak neviem podľa čoho sa riadiť ale keďže nevychádza viac ako 20 ľudí tak to asi netreba posielať.
Zuzka2510
29.03.23,13:55
Ďakujem pekne
Negoce
29.03.23,13:57
predchádzajúci rok 2021 ste mali povinnosť?
skús si pozrieť či nemáte povinnosť UPSVaR oznámiť zmenu
Zuzka2510
29.03.23,14:07
Za rok 2020 sme mali povinnosť to sme poriešili, za rok 2021 už sme nemali povinnosť ale odoslali sme a teraz povinnosť podľa toho nemáme len ma tam pletú tí zamestnanci čo majú prerušené poistné.
Negoce
29.03.23,14:35
https://www.podnikajte.sk/assets/prilohy-v-clankoch/2013-11-19-usmernenie-priemerny-pocet-zamestnancov.pdf

Do evidenčného počtu zamestnancov nepatria:
1) zamestnanci, ktorí vykonávajú základnú vojenskú službu alebo civilnú službu,
2) osoby na materskej dovolenke; ide o osoby na materskej dovolenke v trvaní 28 týždňov, resp. ak ide
o osamelé ženy alebo ženy, ktoré porodili 2 alebo viac detí, v trvaní 37 týždňov (§ 166, ods.1 Zákonníka
práce) event. na kratší čas (§ 167 až 169 Zákonníka práce),
3) osoby na rodičovskej dovolenke (resp. na ďalšej materskej dovolenke); ide o osoby , ktorým bola
poskytnutá rodičovská dovolenka na prehĺbenie materskej starostlivosti o dieťa až do troch rokov veku
dieťaťa (§ 166, ods.2 Zákonníka práce). Ak pracuje osoba na rodičovskej dovolenke v organizácii, v
ktorej je v pracovnom pomere, za podmienok, ktoré nebránia poskytovaniu rodičovského príspevku (§ 4,
ods. 1 písm. a) zákona č. 382/1990 Zb. v znení zákona č. 117/1992 Zb.), potom organizácia zahŕňa túto
osobu do evidenčného počtu zamestnancov a naopak ju pre štatistické účely nezapočítava medzi osoby
na rodičovskej dovolenke,
4) zamestnanci uvoľnení resp. dočasne pridelení na výkon práce v inej organizácii v prípade, že im
organizácia stáleho zamestnávateľa za vykonanú prácu buď neposkytuje mzdu alebo náhradu mzdy,
alebo sú tieto plnenia refundované,
5) zamestnanci vyslaní do škôl, kurzov, zaradení do vedeckej výchovy, zamestnanci vo vyšetrovacej väzbe
a pod., ktorým zamestnávateľ neposkytuje mzdu,
6) zamestnanci, ktorí svojvoľne opustili prácu v organizácii bez súhlasu organizácie a bez riadneho
skončenia pracovného (služobného, členského) pomeru v prípade, že ich neprítomnosť presiahla 4
týždne. Zamestnanec, ktorý svojvoľne opustil zamestnanie, sa musí vyňať z evidenčného počtu spätne
odo dňa, kedy sa po prvýkrát nedostavil do práce; pokiaľ sa zamestnanec pred skončením pracovného
(služobného, členského) pomeru do organizácie vráti, nejde o svojvoľný odchod, ale o neospravedlnenú
absenciu,
7) zamestnanci, ktorým bolo poskytnuté neplatené voľno bez náhrady mzdy v rozsahu dlhšom ako 4 týždne,
a to odo dňa nástupu tohoto voľna (napr. z dôvodu dlhodobého ošetrovania člena rodiny, súkromné
dôvody),
8) osoby, ktoré nie sú v pracovnom (služobnom, členskom) pomere k organizácii (napr. osoby z nápravnovýchovných zariadení, osoby vykonávajúce v organizácii civilnú službu, žiaci a študenti vykonávajúci
v organizácii prevádzkovú prax podľa školských predpisov a i.),
9) osoby, s ktorými bola uzavretá dohoda o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru (§ 223 až 228
Zákonníka práce),
10) súkromní podnikatelia a ich spoločníci, ktorí nemajú uzatvorenú pracovnú zmluvu v danej organizácii
(nie sú zamestnancami).
Zuzka2510
29.03.23,14:47
To je super.ďakujem veľmi pekne za váš čas a pomoc. Pekný zvyšok dňa prajem.