SMartina
03.10.06,11:26
Ahojte. Chcem sa informovať, čo mám robiť, ak predchádzajúca mzdárka v období 01-04/2006 vypočítala a zaplatila daň z miezd pod jednou sumou a jedným KS. Malo to byť rozdelené na zrážkovú a preddavkovú. Môžem to nechať tak, alebo to mám opraviť, poslať na DU prehľad o zrážkovej dani a list o preúčtovanie tejto dane. Ďakujem.:mee:
ZuzanaP
03.10.06,09:32
Ja som posielala žiadosť o preúčtovanie dane na KS 1744, uviedla som presnú sumu zrážkovej dane. Ak nepodala ani oznámenia o zrážkovej dani, treba ich dorobiť a odovzdať.
buba
03.10.06,09:38
ano, ale za každé neskoré oznámenie 2000,- sk pokuta
ZuzanaP
03.10.06,09:44
Viem, ale čo už s tým narobíme.:(
korduľa
03.10.06,09:56
ano, ale za každé neskoré oznámenie 2000,- sk pokuta
ja som to zistila po roku,tiez po "byvalej mzdarke" a posielala som ziadost o preuctovanie, nedostali sme ziadnu pokutu, peniaze sa na DU poslali, islo len o preucotovanie, myslim, ze zalezi na ludoch ako sa k tomu postavia - alebo na tom ako sa kto vyspi
Zdeni
03.10.06,10:19
ja som to zistila po roku,tiez po "byvalej mzdarke" a posielala som ziadost o preuctovanie, nedostali sme ziadnu pokutu, peniaze sa na DU poslali, islo len o preucotovanie, myslim, ze zalezi na ludoch ako sa k tomu postavia - alebo na tom ako sa kto vyspi
Pokuta je za nepodanie oznámenia a nie za zaslanie na iné číslo účtu, prípadne zlý KS. Buba to myslel/a takto. A myslím, že je jedno ako sa pani na DÚ vyspí, chvalabohu vyrubovanie pokút nezávisí od toho.;)
korduľa
03.10.06,10:40
Pokuta je za nepodanie oznámenia a nie za zaslanie na iné číslo účtu, prípadne zlý KS. Buba to myslel/a takto. A myslím, že je jedno ako sa pani na DÚ vyspí, chvalabohu vyrubovanie pokút nezávisí od toho.;)
to jo, ale tiez nam tu pokutu mohli dat a nedali a to, ze mali byt zaslane som zistila po 10 mesiacoch
Zdeni
03.10.06,10:51
to jo, ale tiez nam tu pokutu mohli dat a nedali a to, ze mali byt zaslane som zistila po 10 mesiacoch
Čo nebolo, môže byť.:D
ZuzanaP
03.10.06,10:52
Nám prišla pokuta až po roku, odovzdala som nejaké veci po starej mzdárke a postih si nenechali ujsť.
korduľa
03.10.06,10:56
SMartina
03.10.06,11:09
To znamená, že má teraz vypísať tlačivo o zrážkovej dani a list za 01-04/06 a čakať, že možno príde pokuta?
SMartina
03.10.06,11:11
Chcem sa ešte informovať, zrážkova dan sa platí len od 01/2006? alebo to bolo už aj skôr?
jankasm
03.10.06,11:12
To znamená, že má teraz vypísať tlačivo o zrážkovej dani a list za 01-04/06 a čakať, že možno príde pokuta?

Áno, za každý mesiac, v ktorom bola zrážková dáň treba poslať na DÚ "Oznámenie o zrážkovej dani", a zároveň požiadať v konkrétnych mesiacoch o preúčtovanie dane z preddavkovej na zrážkovú.
Je veľký predpoklad, že pokuta príde za každé neskoro podané oznámenie.
jankasm
03.10.06,11:13
Chcem sa ešte informovať, zrážkova dan sa platí len od 01/2006? alebo to bolo už aj skôr?

Len od 01/2006.
Orsz
29.10.06,19:24
So zrážkovou daňou sa tiež trápila moja známa, zistila to až v septembri, že to bolo treba. Ale zistili sme nové skutočnosti - s auditorokou sme o tom diskutovali,a a napokon sme vlastne ani nenašli povinnosť počítať zrážkovú daň - v § 43 o zrážkovej dani je napísané, ak ju takto zrazíme - sme povinní ju odviesť do 15 dní od zrazenia a poslať oznámenie - teda ak ju takto zrazíme. Ale na druhej strane, ak vypočítame preddavok - uvedieme ho v prehľade a daňovník si musí urobiť DP a túto daň vysporiadať. Teda v § o preddavkoch sa nehovorí o nemožnosti urobiť preddavky, aj keď sú splnené podmienky (teda nepočítame nezdan.časť a neuplat.daň.bonus). No a napokon známa išla za jednou pani na DU a tá jej povedala, že to môže nechať tak do konca roka, teda robiť to preddavkovo. Je viac takých firiem, ktoré to nezaregistrovali, resp. nepochopili to, no uvidíme, ako sa napokon k tomu postavia.
Melnick
29.10.06,19:59
Erika ,u nás za neplnenie tejto povinnosti je 2000.-Sk/mesiac bez milosti.:) a viem, že aj v DK. Žeby inde na Slovensku boli zhovievavejší? Moc sa mi tomu nechce veriť,alebo sa lepšie ráta 2x12 ???
Orsz
30.10.06,11:46
Erika ,u nás za neplnenie tejto povinnosti je 2000.-Sk/mesiac bez milosti.:) a viem, že aj v DK. Žeby inde na Slovensku boli zhovievavejší? Moc sa mi tomu nechce veriť,alebo sa lepšie ráta 2x12 ???

Naozaj Majka neviem, čo si o tom myslieť. Ja zrážkovú daň robím od začiatku, nenechala by som nič na náhodu. A možno práve preto, že ja som poctivá, a radšej všetko opravím ako to zakryť, by mi to našli. Takému, čo to tam zakumufluje to prejde, alebo mu to neprídu ani skontrolovať. To je asi šťastie. No a čo sa týka môjho príspevku, nechcem v žiadnom prípade, aby sa teraz toho niekto chytil, a prestal to robiť. Je to viac menej útecha resp. možnosť pre tých, ktorí to nepostrehli po celý rok - a prišli teda na to až teraz a majú hlavu v smútku :mee:. Je toho predsa tak veľa, čo musíme zachytiť............. a nie je to jednoduché.