akciovka
03.10.06,11:35
Dobrý den, zacinam s JU v programe Money S3, poprosila by som o radu-mame nezaradený osobný automobil - akým sposobom treba účtovať o pohonných hmotách? Je to vlastne potrebné? Ak nie, náklady za PHM su potom vlastne nevyučtované a v konečnom dôsledku idú "majiteľovi z vrecka?". Ako je to i s faktúrou za telefón, a pod.? Do akej výšky je majiteľ oprávnený disponovať nákladmi na ukor firmy? ako toto všetko zvládnuť v MOney S3? Len cez pokladn.doklady?Vopred dakujem za kazdu informaciu...

akciovka
Tatiana
03.10.06,09:47
Dobrý den, zacinam s JU v programe Money S3, poprosila by som o radu-mame nezaradený osobný automobil - akým sposobom treba účtovať o pohonných hmotách? Je to vlastne potrebné? Ak nie, náklady za PHM su potom vlastne nevyučtované a v konečnom dôsledku idú "majiteľovi z vrecka?". Ako je to i s faktúrou za telefón, a pod.? Do akej výšky je majiteľ oprávnený disponovať nákladmi na ukor firmy? ako toto všetko zvládnuť v MOney S3? Len cez pokladn.doklady?Vopred dakujem za kazdu informaciu...

akciovka
Tak sú dva spôsoby na používanie automobilu.
Prvý spôsob - auto nezaradíš do majetku firmy a budeš si vyúčtovávať za používanie Tvojho automobilu na služobné účely. budeš tam používať za každý najazdený km sadzbu náhrady t.j. teraz 6,20 za 1 km. Nezabudni cestnú daň. Pohonné hmoty a všetko ostatné čo sa týka oprav, údržby už nebudeš dávať do nákladov.
Druhý spôsob, že si zaradiť auto do majetku firmy a tam si budeš už dávať cez výdavkové pokl. doklady všetko čo je spojené s autom na SC. Čerpanie PH, opravy, údržba atď.
FA za telefón. Taktiež si telefón preradiš do majetku firmy a všetky hovory, ktoré budú spojené s podnikaním si dáš do nákladov. Píšeš, že či cez výdavkové pokl. doklady. Keď budeš platiť v hotovosti tak áno, keď bankou tak cez bankové výpisy.
akciovka
03.10.06,11:58
Tatiana, dakujem za tvoju odpoved, ale este by si mi pomohla (alebo niekto) - ako to zauctujem v programe Money S3 - myslim clenenie DPH.?
Dakujem
Katarína STR
03.10.06,12:00
Ak si platiteľ DPH tak si dáš nárok na odpočet DPH 05P R14.
ekopo
03.10.06,12:44
Myslím, že táto téma tu nemá čo hľadať, patrí do účtovné softy, kde už mimochodom je. Keby tu bol všeobecný dopyt / napr. bez uvedenia názvu softu/ je to v poriadku.