dankaBA
03.10.06,11:47
Dobry den,
chcela by som poprosit o radu, kam sa mam prihlasit po materskej /1/2roka materska a 2,5 roka rodicovsky/. Z dovodu rizikoveho tehotenstva som musela ukoncit vo 4 mesiaci zivnost. Az do konca tehotenstva som bola na PN. Uz tri mesiace si denne hladam pracu, ale ziadne odozva /aj napriek tomu ze mam 18 rokov vseobecnej praxe - ekonomika, personalistika, manazment/. Dna 16.10.06 uplynu 3 roky co som so synom doma a neviem ako dalej. Najradsej by som isla pracovat, ale viac preto uz nemozem urobit. Kde sa mam evidovat, aby som dostavala nejaky prispevok? Nie je predsa mozne, aby matka po materskej ktora sa nevie zamestnat, nemala narok aspon na zivotne minimum. Chcem este zdoraznit, ze ta praca ma neskutocne trapi. Este nikdy som sa necitila taka zbytocna a bezradna.
Dakujem za kazdu radu.
endrju
03.10.06,12:56
Odporúčam navštíviť pracovisko úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Nárok na nejaký príspevok (aj keď to určite nie je žiadna extra suma) by mal byť. Avšak podľa všeobecnej informácie v úvodnom príspevku sa nedá odpovedať konkrétne.
Dávky napomáhajúce návratu do pracovného procesu, na ktoré by mohol vzniknúť nárok, sú definované v zákone 5 / 2004 Z.z. o službách zamestnanosti.
Okrem toho by mohli byť poskytnuté (ak budú splnené podmienky) nejaké dávky súvisiace so stavom hmotnej núdze (príspevok na bývanie a pod.) Tieto dávky sa vybavujú na tom istom úrade. Zákon o sociálnej pomoci však nemám preštudovaný a preto viac poradiť nedokážem.
Predpokladám, že sa tu nájde niekto so skúsenosťami so zákonom o sociálnej pomoci a dokáže aj poradiť. :)
JankaO
03.10.06,13:48
dankaBA
03.10.06,14:22
Dakujem za odpoved endrju. Ja som ten prispevok napisala par minut po tom, ako som sa telefonicky informovala na prislusnom urade prace. Tam mi povedali, ze nemam narok na ziadny prispevok. Ale este sa budem informovat na urade soc. veci a rodiny. S prispevkom na byvanie ani neratam, pretoze manzel ma mierne nadstandartny prijem /50 000 brutto/. Ale nikoho na uradoch nezaujima ze mame 1,5 mil. uver na byt. No hlavne sa maximalne spolieham na to, ze si pracu za tych 13 dni este mozno najdem.:cool:
JankaO - tiez dakujem za link, ale toto mam uz tiez prestudovane. Za oktober su tam tri ponuky a to co je viac ako tyzden stare je uz neaktualne. V kazdom pripade by som sa zase nechcela znizit k urovni absolventky ucilista a ist za pokladnu, alebo upratovat. Mam na nete /profesia.sk/ vytvoreneho agenta na ponuky a okrem toho denne posielam motivacne listy do aktualnych ponuk prac. miest. Posledny tyzden uz na drzovku komunikujem telefonicky, a overujem dokonca ci moje e-maily dosli. No....myslela som, ze to bude podstatne jednoduhsie.
Ale este raz, obidvom dik.