l.siska
03.04.23,11:13
Kupujem pozemok na ktorom je vodomerna sachta,ale na vodu je pripojeny sused ktoremu to podpisal majitel.
Ta sa chcem spytat ci sa budem moct na vodu napojit aj ja a ci v kednej sachte mozu byt dvoje meracie hodiny?
ivka70
03.04.23,09:27
to sa snad musis spytat predavajuceho ,ako maju usporiadane vztahy ..... pripadne ako to cele maju osetrene z pravneho hladiska
pripadne sa informuj na aj vodarnach
l.siska
03.04.23,09:32
Ano,mne ide len o to ci si tam mozem dat hodiny aj ja a budu dvoje v jednej sachte,nevadia mi susedove
ivka70
03.04.23,09:33
no ved to presne musis zistit vo vodarnach a u toho, komu sachta patri .... napr. prietok vody, ak bude odber zdvojansobeny a pojde tou istou trubkou , tak bude ovplyvnovat tlak vody pri vacsom odbere ....
povodny majitel nema vobec vodu a ma susedovu sachtu na svojo pozemku (aj tarchu?)
buchač
03.04.23,09:47
Kupujem pozemok na ktorom je vodomerna sachta,ale na vodu je pripojeny sused ktoremu to podpisal majitel.
---------------------------------------------
Podpísanie znamená čo ? Vecné bremeno alebo nejaká iná forma ?
======================
Ta sa chcem spytat ci sa budem moct na vodu napojit aj ja a ci v kednej sachte mozu byt dvoje meracie hodiny?
-------------------------------------------
Toto mi nejak hlava neberie ?
Takže šachta je na tvojom pozemku a ty sa pýtaš, či sa budeš môcť napojiť ???

Ale inak ? Áno, v jednej šachte môže byť viacero meračov a tým pádom aj počet odberných miest.
romana147
04.04.23,05:56
2 4bytovky mali doteraz 1 vodomer v 1 šachte
vraj teraz schvalujú projekt osadiť 2. vodomer
romana147
04.04.23,05:59
" ci si tam mozem dat hodiny" sama nemôžeš
vodomer je "faktursčné" meradlo , teda vodári