Petra122
03.04.23,18:02
Prosím Vás,
Aký musí byt minimalny pocet deti aby zostala skolka otvorena.nasa riaditelka mi tvrdila ze by musela nazbierat aspon 20 deti, aby mohla byt skolka otvorena cez prazdniny. Toto mi povedala ako reakciu na to, ze preco stale zatvaraju skolku. Cez kazde prazdniny, resp cez tzv predlzene vikendy kedy pripadne sviatok na stvrtok a piatok si len tak zatvoria. Nikoho sa ma to nepytaju...
wilby
03.04.23,16:24
Prevádzku materskej školy možno aj obmedziť, napr. na niekoľko dní v týždni, príp.
z celodennej výchovy a vzdelávania na poldennú – napr. z dôvodu odstávky vody, elektrickej energie, atď. alebo prerušiť, napr. z dôvodu nedostatku detí sa prevádzka preruší na určité obdobie – niekoľko dní, 1 týždeň; 1 mesiac, atď.
V žiadnom právnom predpise nie je ustanovené, pri akom najnižšom počte detí, môže byť v prevádzke napr. minimálne jedna trieda materskej školy. Pri rozhodovaní
o obmedzení, alebo prerušení prevádzky materskej školy sa musí prihliadať na oprávnené požiadavky zákonných zástupcov ale tiež sa musia brať do úvahy aj špecifické podmienky konkrétnych materských škôl. Ak vychádzame z ustanovenia § 28 ods. 2 zákona č. 245/2008 Z. z., že „materská škola sa zriaďuje spravidla pri počte desať detí“, tak aj napr. prevádzku materskej školy možno považovať za optimálnu ešte v prípade, ak ju navštevuje 10 detí, ktoré sú sústredené do jednej triedy.
Viac a podrobnejsie na
https://www.minedu.sk/data/files/6227_ms_prazdniny.pdf