dadida82
05.04.23,22:03
Pocas čerpania MD a RD došlo v rámci organizačných zmien k zrušeniu miesta. Keďže dieťa dovŕši tri roky 13. 5., končí mi RD. Chcem ukončiť ŠZP dohodou. Mám zostatok nevycerpanej dovolenky. Moja otázka je, musím ukončiť ŠZP hneď na druhý deň po dovŕšení troch rokov dieťaťa? V tomto prípade 14. 5. je nedeľa, takže 15. 5.? Alebo môže dôjsť aj k dohode na inom termíne? Z istých dôvodov by som potrebovala byť v pracovno-pravnom vzťahu do konca mája. Môžem požiadať o čerpanie riadnej dovolenky a následne ukončiť 31. 5. 2023 ŠZP a nechať si vyplatiť zvyšnú dovolenku a odstupné? Ďakujem
ivka70
06.04.23,01:15
Ak si nedostala, vypoved pred MD tak, ze VD uz uplynula a tvoj PP by skoncil poslednym dnom RD, urcite nemusis koncit PP dohodou.
Treba pisomne najneskor mesiac dopredu oznamit, ze 14.5. sa vracias po RD do prace. Az v ten den ti moze dat zamestnavatel vypoved z dovodu zrusenia prac. miesta, a vypovedna doba by zacala plynut od 1.6.
Pre zamestnavatela je vyhodne, ak sa budes chciet dohodnut na skonceni PP. Kludne vyjednavaj tak ako to vyhovuje tebe, teda ak sa chces dohodnut, tak k 31.5. skoncenie PP dohodou z dovodu zrusenia prac. miesta.
Ak by si sa totiz nedohodla, tvoj PP by skoncil po vypovedi od zanestnavatela a VD az na konci jula, alebo augusta (podla dlzky trvania PP)
dadida82
06.04.23,05:55
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Ešte by ma zaujímalo, ze ak sa nedohodneme a zamestnávateľ mi dá výpoveď z dôvodu tých organizačných zmien, od 1. 6. začne plynúť VD, pre mňa to znamená čo v praktickom živote? Že do konca júla budem musieť fyzicky chodiť do zamestnania?
ivka70
06.04.23,06:44
Ano, alebo cerpat dovolenku ....
a do konca jula, ak PP trva kratsie ako 5 rokov. Ak trva dlhsie, je VD 3 mesiace, teda do konca augusta..