silvia.horska
03.10.06,12:53
Dobrý deň,
Chcela by som poprosiť poradiť na aké príplatky mám nárok.
Dňa 3.7.2006 som podpísala prac. zmluvu na jednosmennú prevádzku,úväzok 37,5 hod týždenne a tarifný plat s nástupom od 1.8.2006.Zaradená som však bola na prevádzku nepretržitú. Na výplatu som nedostala zaplatene za prácu počas víkendov a odpracovaného sviatku. Zaplatený som mala len príplatok za nočné smeny. Na mzdovom oddelení som sa informovala prečo nemám zaplatené víkendy a sviatok. Dostala som odpoveď ,že THP pracovníkom s tarifným platom sa príplatky za víkendy a odpracovane sviatky nepreplácajú. Vie mi niekto poradiť na aké príplatky mám nárok?
Za všetky odpovede veľmi pekne ďakujem Silvia
luciagr
03.10.06,12:15
ahoj silvia,
ak mas mesacny plat, tak za sviatok by si mala dostat priplatok vo vyske 50% priemerneho zarobku. Za vikendy, mzdu za odpracovane hodiny + priplatok 25% z priemerneho zarobku.
silvia.horska
03.10.06,12:23
Dakujem za odpoved ale mzdarka mi tvrdí že priplatky mam zahrnute v tarifnej mzde Silvia
enave
03.10.06,12:25
Ak si odmeňovaná podľa Zákonníka práce, za hodinu práce vo sviatok ti patrí zvýhodnnie najmenej 50% priemerného zárobku + dosiahnutá mzda. Nepíšeš, či si si čerpala náhradné voľno, alebo nie. V pracovnej zmluve možno dohodnúť mzdu už s prihliadnutím na prípadnú prácu vo sviatok podľa § 122 ods. 5 ZP iba s vedúcim zamestnancom. Príplatok za So-Ne sa v Zákonníku práce nevyskytuje (sedemdňový pracovný týždeň).
silvia.horska
03.10.06,13:59
Dakujem za odpoved - nahradne volno som necerpala asi sme sa zle pochopili ja pracujem na smeny /ale v zmluve mam uvedenu jednosmennu prevadzku/-denna .nocna - 2 dni volno-nepretržite-/čiže mam aj zlu zmluvu/ a vyplacaju mi len priplatky za nocne kbo vraj ostatne priplatky-víkend a sviatok su zahrnute v tarife dakujem Silvia