printerscd
09.04.23,23:06
Zdravím.

Budem mať na aute servisný zásah v rámci poruchy a mal by som platiť cca 1000€ za opravu.
Ja ako fyzická osoba nepodnikateľ, a len ako radový zamestnanec jednej bežnej firmy možem v servise povedať že aby mi dali celú sumu za opravu na faktúru ktorú splatim do mesiaca?

Je to vôbec možne v mojom prípade?

Dakujem
veronikasad
10.04.23,04:14
Povedať môžeš. Len či nájdeš servis, ktorý bude na platby čakať 30 dní... Faktúry servisy bežne vystavujú aj súkromným osobám a platba je v hotovosti cez registračnú pokladňu priamo v servise.
ivka70
10.04.23,05:18
Poziadat o to servis mozes, ale zavisi od servisu, ci na to pristupi a auto ti vyda bez uhrady.
Mne napriklad takto servis, kam chodim viac ako 10 rokov, uz s tretim autom, fakturu bez problemov da - ale je to o rokoch vzajomnych vztahov a dovere.
Ak ta servis nepozna, tazko pojde do takeho rizika, aby musel peniaze dlhe mesiace vymahat.
buchač
10.04.23,05:29
Hm...nože upresni, o čo sa jedná.
Čo znamená presne " servisný zásah "...???

Len dúfam, že tu nie je súvis s touto témou.
https://www.porada.sk/t333590-kupa-auta-na-leasing-alebo-v-hotovosti.html#post3254900
printerscd
10.04.23,06:20
Vôbec to s tym nesuvisi!
Takže môžem pýtať faktúru za opravu ktorú zaplatím do 30 dní.?
Vďaka
buchač
10.04.23,06:28
Neodpovedal si, neupresnil si, o aký "servisný zásah" sa jedná.

Auto je nové ? Je ešte v záruke ?
Alebo ako je to vlastne ?
----------------------------------
K tej faktúre samotnej ? Ale veďže nesrandujme navčas večera...
Ak nemáš na opravu, tak si požičaj a splácaj banke (prípadne niekomu inému)...alebo počkaj, nejazdi, našetri a potom daj opraviť.
jslancik
10.04.23,07:12
povedať môžeš. možné to je. ale má servis málo problémov? systémovo to tak robiť určite nemôžu. a ak nie si dobrý známy šéfovcov servisu, tak by bol risk dávať len tak hocikomu "na faktúru".

áno, očividne si iba zamestnanec a k samostatnosti si ani nepričuchol. potom by si vedel, aké je riziko, dávať niekomu na faktúru so splatnosťou.
printerscd
10.04.23,09:25
Práve že mám na opravu len treba mi vymeniť spojku a je nato záruka 2 roky a ja mám auto 2 roky a 2 mesiace takže asi mi reklamáciu neuznajú...aj keď som ten problém pred rokom hlásil na prvej garančke
buchač
10.04.23,09:34
printerscd (12:25) Práve že mám na opravu ...
================
Ak máš, tak si daj opraviť.

Ten zvyšok neriešim (nesúvisí s otázkou), to je tvoj problém, ktorý si nedotiahol do konca.


printerscd (12:25) Práve že mám na opravu len treba mi vymeniť spojku a je nato záruka 2 roky a ja mám auto 2 roky a 2 mesiace takže asi mi reklamáciu neuznajú...
====================
Neviem, akej značky je dané auto...ale spojka za 1000€ je trochu veľa, ak túto sumu porovnám za spojku, ktorú som minulý rok menil na svojom aute.
Lenže ja som auto nedal do servisu, kde už len za pozretie sa na auto zaplatíš hodinovú sadzbu, ale auto som dal fuškárovi. Cifra za novú spojku činila cca 200€ a robota tak isto, dokopy 400€.
Chobot
10.04.23,19:39
Požiadať môžeš, aj faktúru ti v pohode vystavia. Ale si myslím, že ti nedajú splatnosť 30 dní. Ani firmám nedávajú 30 dní na úhradu. Treba uhradiť a po úhrade dajú auto.

Môžeš to naťahovať, že zaplatíš o 30 dní, ale kým nezaplatíš, tak ti nevydajú zo servisu auto.

Navyše po nejakom čase (možno 3 možno 7 dní) ti môžu účtovať ešte aj poplatok za uskladnenie auta.
ivka70
11.04.23,03:36
inak, mesacnu splatnost maju dohodnutu v kontrakte stali odberatelia, ktori odberaju vo velkych mnozstvach.
Jednorazova oprava za 1000 eur nie je takou polozkou, ak by ti aj dal niekto fakturu, splatnost by bola tak 2-3 dni, nie viac ....
mari2x
11.04.23,05:39
jasne, že pýtať môžeš
jasne, že sa servis rozhodne , ako chce :D