Mimiska
11.04.23,18:40
Ahojte, poradite mi pls?
1. Moze si aj zivnostnik uplatnit na seba rekreacny poukaz?
2. Ak ano, platia iba podmienky ze musi podnikat min 24mesiacov nepretrzite a musi ho vyuzit na Slovensku na min. 2 noci do vysky 55%, resp. 275€?
3. Tato suma je s DPH/bez DPH? Ako postupovat v pripade platitela DPH?
4. Faktura musi byt vystavena na meno SZCO alebo na sukromnu fyzicku osobu? (ide o pobyt v kupeloch, avsak v sucasnosti si musia pacienti doplacat celkom vysoke sumy aj ked nejdu ako samolatcovia)
5. Fakturu je mozne zaplatit aj kartou zo sukromneho uctu ci je nutne aby to bol ucet firemny?
Ak viete este ine detaily na ktore si treba dat pozor, budem vdacna :)
ivka70
11.04.23,16:59
veronikasad
11.04.23,18:37
Na doplatok na pobyt v kúpeľoch hradený zdravotnou poisťovňou nie je možné uplatniť rekreačný poukaz
Mimiska
12.04.23,05:26
To naozaj? Dakujem za odpoved, toto je uzasna krajina ????
Mimiska
12.04.23,05:37
https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/516852-liecba-v-kupeloch-aj-s-vyuzitim-prispevku-na-rekreaciu/
Podla tohto clanku hoci z roku 2019 je mozne uplatnit rekreacny poukaz aj na doplatok kupelnej liecby hradenej z casti zdravotnou poistovnou. Zmenilo sa to odvtedy?
Mimiska
12.04.23,05:38
Ivka dakujem za link, surfovat po internete viem. Keby v danom clanku boli vsetky odpovede na moje otazky, nedavala by som si tu namahu pisat prispevok. Avsak dakujem ze vy ste si tu namahu poslat mi link dali.
ivka70
12.04.23,05:43
je tam odpoved minimalne na polovicu tych otazok a ak by si si dala tu namahu to najskor vyhladat a prestudovat, staci ti polozit tu druhu cast. Ale je jednoduchsie niekomu dobreze nevynadat za to ,ze sa snazil namiesto teba....dakujem.
Mimiska
12.04.23,13:27
Neviem kde som ti vynadala, treba citat s porozumenim...