Janiela
12.04.23,08:05
Dobrý deň,

ako sa pozeráte na oznamovanie neprítomnosti na pracovisku externému účtovníkovi? Akceptujete to, oznamujete to zamestnávateľovi / klientovi? Mňa osobne, ak je toho už priveľa (P, Dovolenky, zomrela babka, mám Covid, vyšetrenie, necítim sa dobre a pod), obťažuje. Stačí mi, že sledujem ePN.
Konkrétne mám na mysli dohodára, ktorý má vždy výhovorku, prečo neprísť do práce.
Zamestnávateľ nedáva žiadne podklady k dochádzke - má automaticky dve hodiny denne x min hodinová mzda.
veronikasad
12.04.23,06:09
Prepáč, nepochopila som čo pod tým oznamovanim myslíš. Podklady k spracovaniu miezd? Tie dostávam spolu s evidenciou dochádzky...
Či tvoje "prekážky v práci"?
Janiela
12.04.23,06:14
Prepáč, nepochopila som čo pod tým oznamovanim myslíš. Podklady k spracovaniu miezd? Tie dostávam spolu s evidenciou dochádzky...
Či tvoje "prekážky v práci"?
Doplňujem. Nejasne položená otázka. Ďakujem za upozornenie.
ivka70
12.04.23,07:16
Konkrétne mám na mysli dohodára, ktorý má vždy výhovorku, prečo neprísť do práce.
Zamestnávateľ nedáva žiadne podklady k dochádzke - má automaticky dve hodiny denne x min hodinová mzda.

Pravidla si musis dohodnut so svojim zakaznikom ty.
Tiez mi nepride vhodne, aby ti hlasili kazdu udalost, ale mali by ti davat sumarny prehlad na konci mesiaca o odpracovanych/neodpracovanych dnoch.

Co ma ale paragraf, dovolenka, umrtie v rodine s dohodarom?
Ked ti daju na konci mesiaca zoznam odpracovanych dni/hodin, tak ta nemusi zaujimat dovod, kvoli ktoremu v utorok druheho tyzdna nepracoval.
Janiela
12.04.23,08:10
Konkrétne mám na mysli dohodára, ktorý má vždy výhovorku, prečo neprísť do práce.
Zamestnávateľ nedáva žiadne podklady k dochádzke - má automaticky dve hodiny denne x min hodinová mzda.

Pravidla si musis dohodnut so svojim zakaznikom ty.
Tiez mi nepride vhodne, aby ti hlasili kazdu udalost, ale mali by ti davat sumarny prehlad na konci mesiaca o odpracovanych/neodpracovanych dnoch.

Co ma ale paragraf, dovolenka, umrtie v rodine s dohodarom?
Ked ti daju na konci mesiaca zoznam odpracovanych dni/hodin, tak ta nemusi zaujimat dovod, kvoli ktoremu v utorok druheho tyzdna nepracoval.


Nedokážem vysvetliť, že dohodár s paragrafom a dovolenkou nepochodí. Prestala som s dohodárkou komunikovať, toto nech si rieši so zamestnávateľom. Chcela som iba poznať skúsenosti kolegov.
ivka70
12.04.23,08:21
Nedokážem vysvetliť, že dohodár s paragrafom a dovolenkou nepochodí. Prestala som s dohodárkou komunikovať, toto nech si rieši so zamestnávateľom. Chcela som iba poznať skúsenosti kolegov.

Jednoznacne nemozes komunikovat s kazdym zamestnacom/dohodarom.
Tam musi fungovat nejaky mechanizmus odovzdavania informacii a podkladov, ktory musis mat dohodnuty so svojim zakaznikom. (ci uz cas/periodicitu odovzdavania, forma podkladov, kontaktna osoba/osoby a pod.)
veronikasad
12.04.23,09:02
Janiela, pokiaľ fyzicky nesedis celý deň vo firme (potom sa nedá hovoriť o externej uctovnicke), zamestnanci nemajú dovod ti hlásiť neprítomnosť. Píšeš, že im vykazujete každý deň dve hodiny, teda určite robia viac ako 10 hod.tyzdenne. Neprítomnosť nech hlásia šéfovi.
Mzdy v každej firme spracovávam na základe evidencie dochádzky, vystavenej klientom. Poriadok si musíš urobiť sama...
kopretinka
12.04.23,10:35
nechápem,ako nejaký dohodár môže mať kontakt na externého účtovníka.Z akého dôvodu? od koho?
Janiela
12.04.23,10:43
nechápem,ako nejaký dohodár môže mať kontakt na externého účtovníka.Z akého dôvodu? od koho?
Stalo sa, zamestnávateľ odovzdal tel číslo, odvtedy je nepokoj.
kopretinka
12.04.23,10:47
nechápem,ako nejaký dohodár môže mať kontakt na externého účtovníka.Z akého dôvodu? od koho?
Stalo sa, zamestnávateľ odovzdal tel číslo, odvtedy je nepokoj.
tak poviem mu,že to nie je moja vec a číslo zablokujem.
veronikasad
12.04.23,12:05
nechápem,ako nejaký dohodár môže mať kontakt na externého účtovníka.Z akého dôvodu? od koho?Väčšina zamestnancov mojich klientov má moje číslo tlf. - odomňa a žiadny problém. Ak majú pocit že majú zle vypočítanú mzdu, tak chcem aby to konzultovali so mnou ... Žiadne dvojité výplaty nerobím, všetko majú cez pásku.
Tu bude asi iný problém, zamestnanci si nevedia mzdu skontrolovať, lebo .. A ak hlásia vopred, že do práce kvoli prekážke neprídu, tak to si treba zariadiť, že maju kontaktovať šéfa. Ak reklamuje dohodár nezaplatenú prekážku v práci, tak keď v práci nebol, nemôže mať vykázané dve hodiny.
avalik
13.04.23,04:52
externý účtovník nie je zamestnávateľ,
neprítomnosť má zamestnanec oznamovať zamestnávateľovi,
zamestnávateľ následne odovzdá podklady na spracovanie miezd externému účtovníkovi - tí si v zmluve musia dohodnúť čo a kedy doručovať/oznamovať účtovníkovi