Dašša
13.04.23,10:42
Použitá šablóna školy.
Nadpis úroveň 1, je vysoko na začiatku strany (pozri prílohu).
Označila som text, upraviť štýl, formát, odseky, riadkovanie pred a za, ..... a nič

Prosím, ako to posunúť nižšie?
Mária27
13.04.23,08:57
Tak laicky : Vyznač si tie tri riadky / nadpisy a potom ťahaj kurzorom po všetkých druhoch nadpisov, ktorý sa ti hodí. Myslím, že normálny alebo bez riadkovania ... Hrúbku a posun si urobíš aj dodatočne.
Dašša
13.04.23,09:23
Ďakujem za ochotu pomôcť a super, že sa zvolila forma laicky :).
V práci je správny druh nadpisu, ale úroveň 1 by mala byť nižšie.

Neviem upraviť ten posun urovne.
Mária27
13.04.23,09:38
Tak to už moc odborné - asi ani neviem, čo to chceš :D
Dašša
13.04.23,10:34
asi, ale aj tak ďakujem, aspoň som sa zasmiala :)
misoft
13.04.23,12:05
Dašša
13.04.23,12:31
Lebo som to dala do sekcii zdelávania a potom som si všimla, že je tu aj sekcia počítače.
A možno mi tam skôr poradia. Neviem, možno. Som tu prvýkrát a nemám moc času prechádzať, ako to tu beží a čo tu všetko je.
Chobot
13.04.23,14:54
Nerozumiem, čo chceš posunúť nižšie? Ten prvý riadok s nadpisom "1. Prehľad o súčas...."? Potom máš rôzne možnosti:

1. zväčšiť horný okraj strany - automaticky sa text posunie nižšie
2. vložiť prázdny riadok pred ten riadok začínajúci 1. Prehľad...
3. v záložke Odsek nastaviť - zväčšiť v časti Riadkovanie automatické pridávanie medzere Pred riadok - miesto 12 b tam dáš napr. 50 b.

Skús to zrozumiteľnejšie popísať, my nevieme, čo máš na mysli.
Dašša
13.04.23,20:16
Áno, presne ten riadok s nadpisom "1.Prehľad o ...." som chcela posunúť nižšie. Bol tam malý odsek (pri všetkých nadpisoch úroveň 1) a cez riadkovanie sa mi to nedalo. Neviem čo v tej šablone som mohla spraviť, ale ten nadpis 1 je akoby ukotvený, ako napr. v exeli hlavička / stĺpec. Cez riadkkovanie som posúvala text nižšie a nie nadpis.

Ale, išlo mi to vďaka tvojmu odporúčaniu 2.Vložením prázdneho riadka. Veľmi, veľmi ďakujem. Už som si myslela, že budem musieť celých 70 strán vkladať do novej šablóny.

Ešte raz veľmi
ďakujem. Super :)
Chobot
14.04.23,07:14
Niekedy autor dokumentu dokáže narobiť v šablóne rôzne divotvorné formátovania. Neraz riešim podobné veci aj kolegom, ktorí nevedia poradiť s formátovaním.
Dašša
14.04.23,11:35
Hmmm, aj mne sa to podarilo, ach jaj :(
Ale, dnes som prácu vložila do systému.

Veľká vďaka za pomoc :)