MAGDALIENKA
03.10.06,13:51
Firma si objednala a stiahla z internetu SW za 39.99 EUR dňa 6.9.2006. Mne sa dostala do rúk iba objednávka, s tým, že faktúra žiadna nebude. Ako mám postupovať z hľadiska DPH? Opravte ma, alebo vyveďťe z omylu:
Ide o dodanie služby zahraničnou osobou z členského štátu. Miesto dodania je tuzemsko. Daňová povinnosť sa prenáša na nás. Keďže faktúra nebude vystavená, DP nám vzniká posledným dňom 3. kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná. T.j. 31.12.2006. Odpočet dane sa vykoná v mesiaci, kedy daň uvedieme v záznamoch podľa § 70. Túto daň máme uviesť v záznamoch až v mesiaci 12/2006, aby odpočet nepredchádzal daňovej povinnosti?
Ďakujem
danusi
03.10.06,12:07
Ja som mala na takéto daňovú kontrolu, DPH je v poriadku, stačí v 12/2006. Ale čo sa týka daňového zaťaženia, musíš mať faktúru k dispozícii.
Ja som ju musela vypýtať zo zahraničia kvôli daniam.
apo
04.10.06,18:14
[quote=MAGDALIENKA]Firma si objednala a stiahla z internetu SW za 39.99 EUR dňa 6.9.2006. ......quote]

Mám doplňujúcu otázku, ktorá je z oblasti dane z príjmu v súvislosti s nákupom softveru a licencii z krajín EÚ.

Podľa diskusie cca 2 týždne dozadu vyplýva povinnosť vykonať zrážkovú daň dodávateľovi softveru z EÚ a odviesť ju nášmu DÚ a pýtať pre dodávateľa certifikát o vykonaní zrážkovej dane. Ale ako, keď cez internet musím zaplatiť 100 percent ceny, zrážkovú daň realizovať nemám šancu.

Tento spôsobn nákupu je bežný, alebo sa zrážková daň platí iba keď ... čo ja neviem.
)Priložím link na príslušnú poradu.
http://www.porada.sk/t31785-predaj-prav-k-pc-hram.html?highlight=zr%E1%BEkov%E1+da%F2