dalajlama
17.04.23,18:16
Ahoj moje ex ma dala exekutorovi pred 7 mesiacmi ...Alimenty platim každy mesiac ...platil som alimenty plus neaku splatku co vznikla pri zvyšeny alimentov no meskal som 2 az 3 dni s platbou ....exekutor mi oznamil ze treba doplatit ten dlh z omeskania co som spravil no ale už 7 mesiacou platim vyživne cez exekutora 300 bežne vyživne a 72 exekutorovi za prevod ked som mu volal povedal mi ze pokial to exmanželka nezruši budem platit takto ma pravdu? Da sa to neak zrušit lebo každy mesiac dat 72 e niekomu za to že prevedie peniaze je podla mna dost
ivka70
17.04.23,16:18
Ano, je to tak. Aj ked sa mi nie uplne zda, ze jednorazove oneskorenie o 2-3 dni moze sposobit exekuciu.
Musis sa dohodnut so svojou exmanzelkou, aby exekutora zrusila.
dalajlama
17.04.23,16:29
Ale robi to naschval ziarlivost uz 17 rokov .....
ivka70
17.04.23,16:36
tym skor si si mal davat pozor na dodrziavanie terminov ...ale ak to uz robi 17 rokov, dieta, na ktore platis vyzivne, je asi plnolete, mozes poziadat o zmenu platenia priamo dietatu. Dlzne vyzivne ale stale patri exmanzelke ....
https://www.advokatnawebe.sk/riesene-otazky/492-zmena-sposobu-platenia-vyzivneho-z-dovodu-plnoletosti-vyzivovaneho-dietata.
ivka70
17.04.23,16:38
by si sa cudoval, ak ide o platnu exekuciu na vyzivne a zameskane vyzivne....
dalajlama
17.04.23,16:42
Ano dcera ma 18 rokov mava caste epi zachvaty a ex sa chova ako sa chova davam jej 300e mesačne ....a dceru ani nevidavam malokedy som snou
romana147
17.04.23,17:29
ked je nezorientovaný ! v práve

ja som u mediátora za prítomnosti konatela a právničky protistrany SPRÁVNE nazval neprávoplatný rozsudok OS u nás "ZDRAPOM papiera :D "
wilby
17.04.23,17:41
O zastaveni exekucie rozhoduje sud a nie manzelka.
ivka70
17.04.23,18:21
by si sa cudoval, ak ide o platnu exekuciu na vyzivne a zameskane vyzivne....
wilby
17.04.23,18:32
???
- nejak nerozumiem poznamke
- nezvyknem sa hadat, skor argumentujem

Otázka: Výživné exekútorka mi stále strháva bežné výživné

Dobrý deň, poprosím Vás o radu bola vykonaná exekúcia na výživné, ktoré bolo strhavane z platu dve tretiny a exe rozdeľovala na bežne výživné a dlh. Dlžné výživné bolo určené aj súdom na spaltenie. Moja otázka znie dlžné výživné je zaplatené a pani exekutorka mi aj naďalej strháva bežne výživné a jej trovy dvomi tretinami z platu ako na výživné viete mi poradiť, ako to celé mám zastaviť pred exekúciou sa bežne výživné platilo na čas a pravidelne.

Odpoveď: Výživné exekútorka mi stále strháva bežné výživné

Dobrý deň, pokiaľ máte zaplatené všetko výživné, ktoré ste boli dlžný, exekútorka nemôže pokračovať v exekúcii. Podajte návrh na súd na zastavenie exekúcie.

Súd bude zisťovať, či máte dlh na výživnom a následne ak zistí, že žiaden dlh nemáte, exekúciu zastaví.
https://ficek.sk/vyzivne-exekutorka-mi-stale-strhava-bezne-vyzivne-21397
ivka70
18.04.23,04:08
ale on ho nema zaplatene, kedze tvrdi, ze plati aj nejaky dlh ...v takom pripade moze exekuciu u exekutora zastavit len zadavatel .... sud ju nezastavi, lebo ma stale dlh

aj preto je prehodenie vyzivneho na plnolete dieta rychlejsia verzia, ale dlzne vyzivne musi zaplatit
wilby
18.04.23,04:30
.... ze PLATI aj nejaky dlh ...

Ja tam citam, ze PLATIL nejaky dlh
ivka70
18.04.23,06:45
ak myslis, ze za 7 mesiacov doplatil dlh, co mal ...tak ano ...ja vsak myslim, ze stale plati vyzivne + dlh ...., ze to za 7 mesiacov nedoplatil