mandyla
19.04.23,11:49
Vypestovala som priesady ale zdajú sa mi dosť slabé. Sú tenké a nemajú peknú sýtozelenú farbu. Môžem ich pohnojiť?
pavol54
19.04.23,10:03
to je dobré, nemajú svetlo, prečo ich nevysadíš na parcelku?
ivka70
19.04.23,10:06
Tenke a vysoke su, lebo nemaju dost svetla.
Ked ich vysadis na zahon, budu ok.
Paradajky sa odporuca sadit sikmo a dat pod zem aj cast stonky, lebo tam si este vytvori korene. URcite potom zmocneju aj zozeleneju.
Len este treba pockat na vysadbu do zahonov.
Paradajky si siala priskoro (moja skusenost, potom som nevedela dockat, kym bude mozne ich dat do zahonu, len sa tahali a ohybali, ale spamatali sa), tie stacilo aj o 3 tyzdne neskor :)
mandyla
19.04.23,10:11
Ešte je skoro(na Spiši)von ich sadím po májových mrazoch. Dovtedy viem že ešte narastú aj zosilnejú ale chcela by som mať istotu. Teraz sú v zimnej záhrade a svetla majú dosť, z každej strany, aj zvrchu. Pred presadením do väčších kelímkov boli pekné, možno sa ešte neprebrali zo šoku z presadenia.
mandyla
19.04.23,10:21
Svetlo majú z každej strany, sú v zimnej záhrade.
ivka70
19.04.23,10:25
Stale je to pre ne malo svetla, najma preto, ze je este malo slnka .... a su len v malom "kochliku".
Hnojit ich mozes uz teraz, ale len urychlis ich rast (nezosilnis ich tym).
mandyla
19.04.23,13:27
Asi tak,, stále nie je dosť slnka. Kochlíky sú štandardné, v akých v záhradníctvach predávajú. Používam ich hlavne kvôli úspore miesta. Nemali by byť v nich dlho, ak sa oteplí. Tak radšej ich nepohnojímm. Vonku majú pripravené miesto pohnojené maštaľným hnojom.
pavol54
19.04.23,15:46
Držím palce v entuziazme. moja paprika čo pôjde na pole má "už" 2 pravé lístky a to som na dolniakoch. byť tebou by som si zohnal kýbel okolo 10 kg spraviť z neho kvetináč 4 metrové latky, strečovú fóliu na boky a spraviť si mikrofólovníček na jeden koreň