Ajdinka
21.04.23,06:58
Otec je po mozgovej príhode a tvrdí že nemá chuť jesť - má niekto skúsenosti s nejakými osvedčenými výživovými doplnkami čo podporujú chuť do jedla?
veronikasad
21.04.23,05:09
Skús kontaktovať lekára nech mu predpíše Nutridrink
Ajdinka
21.04.23,05:41
ďakujem
buchač
21.04.23,05:43
Veronka...Nutridrink ale nie je na podporu chuti do jedla.

Nutridrink je tekutá výživa špeciálne vyvinutá pre pacientov so zvýšenou potrebou energie a nedostatočným príjmom živín. Môže slúžiť ako čiastočná alebo úplná náhrada stravy pre pacientov trpiacich podvýživou súvisiacou s ochorením alebo jej riziku.
https://nutridrink.sk/
ivka70
21.04.23,06:12
Detom sa na podporu chuti do jedla dava B-complex.

Z volne dostupnych liekov Orenzym, Pancreolan - napomahaju traveniu.

Ak vsak ma otec poskodene nejake nervy, ktore maju vplyv na vnimanie pocitu hladu, asi ani to nepomoze.
Skor vyslovene pravidelny rezim jedla v mensich davkach.
Jarka 1
21.04.23,06:19
Skúste bylinky na trávenie napr. zemežlč menšia. Odporúča sa, ak človek nemá dobrý apetít.
veronikasad
21.04.23,06:35
Juraj, píše že nemá chuť do jedla. Nie že má problém s trávením.
ivka70
21.04.23,06:39
ale nepise, ze by bol podvyziveny alebo mal problemy so standardnym stravovanim ...len nema chut do jedla ...
buchač
21.04.23,07:13
veronikasad (Dnes 09:35) Juraj, píše že nemá chuť do jedla. Nie že má problém s trávením.
====================
Zle som napísal...myslel som na tú chuť do jedla.

Keď som bral chemo, tiež mi bolo šoufl na žalúdok. Takže lekár nasadil Nutridrink ako podporu.
Zvyšok bol o inom...proste sa jeden musí prinútiť (alebo musí byť prinútený ;) ) do jedla.
Pacientovi je potrebné podávať jednoduché a ľahko stráviteľné jedlá.

Ajdinka by chcela rýchle a účelné riešenie...no takto to proste nefunguje.
kopretinka
21.04.23,07:13
nemá chuť do jedla,takže neje,takže za chvíľu bude podvyživený.Ten nutridrink mu aspoň zabezpečí akú takú energiu.....
ivka70
21.04.23,07:23
ale prestane jest standardnu stravu, lebo z nutridrinku bude syty (mam s tym realne skusenosti pri onko leziacom pacientovi), ja by som to ako riesenie nepreferovala ,kym to nebude z vyzivoveho hladiska nutne ....a to by snad lekar zistil a predpisal pri kontrole aj sam ....