mattiashking
26.04.23,08:42
Ahojte poraďáci,

požiadal som o prípojku k novému RD. SSD mi zaslala návrh aj trasovanie / umiestnenie skrinky, prípojný bod, zmluvu atď.

Problém je však, že navrhované trasovanie je cez pozemok SPF (SR). Písal som opätovne žiadosť na SSD ale s mojim návrhom trasovania(obchádzam ten štátny pozemok 414/84) - cez pozemky susedov 414/54, 414/55 ( počítam so zmluvnými vecnými bremenami s presným trasovaním v geom. plánoch ).

Je možné očakávať, že s tým budú súhlasiť ? Môžem si navrhnúť svoje trasovanie kade položím kábel podľa potreby od bodu pripojenia po umiestnenie skrinky, alebo
je to sväté písmo a ak to bude mimo ich návrh odmietnu ma pripojiť ?

Je možné ťahať sieť cez pozemok SPF bez notifikácie, bez vloženého VB do LV?

Ako možné to je, nakoľko cez ten pozemok developer ťahal kanál aj vodu bez zapísaného VB do LV, pre polovicu novej časti dediny (70 RD). Otázka je či mi dajú potom stavebné povolenie...

ďakujem vopred za reakcie
romana147
26.04.23,07:52
POKIAL SA V DISTRIBUčKE POZNáš SO ZODPOVEDNýM ZA SIETE, POKECAJ OSOBNE
pavol54
26.04.23,07:58
Ja by som to nekomplikoval, ak už bolo vydané stavebné povolenie, bude treba iniciovať zmenu, distribučka zrejme vie prečo to tak riešila
romana147
26.04.23,08:03
kedysi sa upravovalo v dodatočnom "projekt skutočného prevedenia"
napr. GP rozdelil dodavatelom do spracovania VP všetko až na napájanie svetelných rozvádzačov

tak som s Mišom H. z EZ naprojektoval za hodinu asi 8 káblov na asi 600 kW
mattiashking
26.04.23,08:11
priamy kontakt na človeka čo rieši žiadosť vlastne neexistuje, z vonku pokiaľ nie si na whiteliste ťa prepojí na support linku a z nej neprepoja na konkrétneho človeka.
romana147
26.04.23,08:14
ked osobne, tak NETELEFONUJEš !!!!!!!!!!!!!!
mattiashking
26.04.23,08:17
Práve stavebné povolenie nebolo ešte vydané, mám len návrhy od SSD a vodárov/kanalizácie (vodu a kanál mám priamo na mojom pozemku, tam ma ten SPF pozemok vôbec netrápi).
Návrh SSD by som rád teda pozmenil.

Posledné info z dnešného dňa mám, že SPF vie dať na počkanie potvrdenie o súhlase umiestnenia sietí, tz. asi nemusím špekulovať zmenu trasovania.
mattiashking
26.04.23,08:18
urobím si cestu do klientského centra, ďakujem za odporúčanie
bjuty smis
26.04.23,08:24
s mojim návrhom trasovania(obchádzam ten štátny pozemok 414/84) - cez pozemky susedov 414/54, 414/55 ( počítam so zmluvnými vecnými bremenami..


pýtal si s tých susedov ??
tak ty nechceš ťahať cez určený štátny pozemok, ale cez susedov a aby ti zriadili vecné bremeno a znehodnotili si svoj pozemky ??

to nemyslíš vážne ,
pavol54
26.04.23,08:47
nekomplikoval by som to čas ukáže že to je tak lepšie
mattiashking
26.04.23,08:49
samozrejme som sa pýtal, príklad 414/54 prípojný bod el. je na hranici toho pozemku už teraz má na LV bremeno na el. vodu kanál (+ ochranné pásmo), a ako pripísať ma ako jedného navyše mu život nezruinuje hm ? :) To píšete ako keby som šiel niekomu cez obývačku pokladať optiku, však to je okraj, dom tam dávno stojí a cesta kde by som to položil je hlina. Pozemok 414/55 je budúca suseda a rieši rovnaký problém ako ja, tak máte odpoveď aj na jej súhlas.
pavol54
26.04.23,09:42
aká je vzdialenosť vedení od seba podľa normy?
buchač
26.04.23,10:06
mattiashking (Dnes 11:11) priamy kontakt na človeka čo rieši žiadosť vlastne neexistuje...
==================
CITUJEM :
" SSD mi zaslala návrh aj trasovanie / umiestnenie skrinky, prípojný bod, zmluvu atď. "

Vzhľadom na citáciu sa mi nejak nechce veriť, že by na zaslanom lajstre nebolo nejaké meno a aj kontakt.
Keď už nič iné, tak tam bude určite nejaké číslo, pod ktorým sa eviduje žiadosť.
mattiashking
26.04.23,10:23
no, tak po diskusii s SPF telefonicky, postup ako získať povolenie na ten 414/84: 1. projektová dokumentácia k tej elektrike 2. potvrdenie z obce, že je tam povolena IBV 3. žiadosť na SPF. Odhad trvania konania 9 mesiacov. Takže mám odpoveď, ťahať to mimo SPF povedala mi pani narovinu, alebo ak mám čas a trpezlivosť :-D.
Obec sa snažila 2 roky 414/84 prehodiť na seba teda z SR na obec, milión podkladov dodaných, nakoniec stornovaná žiadosť a požiadajte si nanovo až dodáte všetko načas. Chýbal posledný podklad, projektová dokumentácia na prístupovú cestu, bývalý starosta na verím v pána robil všetky cesty, samozrejme dokumentácia žiadna. Termín sa nestihol.
Zostáva mi vrchný alebo spodný variant obchádzky. PS: obecná cesta 414/52 končí opäť pri 414/84. Pýtate sa tak či onak mi treba prístupovú cestu inak nebude stavebné, to mám vyriešené inou trasou po vlastných pozemkoch a vecnými bremenami (reálne budem chodiť po tej obecnej a SPF), limituje ma iba dotiahnutie elektriny.
mattiashking
26.04.23,10:31
sused s domom na 414/54 má svoju skrinku(malá krabica) hneď pri tom prípojnom bode ( taká väčšia krabica ) a jemu to ide na úplne iný smer ako môj pozemok. Tz. od prípojného bodu potenciálne pôjdu rovnakým smerom cez spodok jeho pozemku len dve vedenia, moje a budúcej susedy(iné pozemky ani IBV ďalej nepokračujú), aká je norma, ako ďaleko od seba si to musíme zakopať ? Jej návrh a mapku od ssd som nevidel, dnes si budeme volať tak to overím.
romana147
26.04.23,12:39
a kábel vzduchom by to neriešil ?
Nandrolon
27.04.23,08:28
Aký je tvoj skutočný dôvod ťahať to inokade?
mattiashking
27.04.23,08:33
dôvod je len jeden, cez pozemok SPF je to na dlhé lakte, bodka.
mattiashking
06.05.23,14:11
komunikoval som s SPF, pani ma rovno odporučila obísť pozemok ak nemám tonu trpezlivosti a času ako indián šípov ( v ideálnom prípade 9 mesiacov doba konania), rovnako aj s SSD, prišlo mi už aj vyjadrenie oficiálne. Tak pre niekoho čo to nájde ako tému, trasovanie vedenia je na každom ako si zvolí, jediné čo treba dodržať je prípojný bod vyznačený v náhľade ktorý odošle z GIS distribučka. Dokonca, prípojenie rovnako zrealizujú v bode napojenia a v mieste skrinky na pozemku ktorý mám vo vlastníctve, hoci tam nebude mať človek vecné bremená ( ak pôjde cez cudzie pozemky ), žiadateľ dáva čestné vyhlásenie a tým garantuje, že tým disponuje. Zodpovednosť je teda plne na žiadateľovi a SSD to neskúma, odvoláva sa na to aj zmluva, v prípade žiadosti od SSD ( pri oprave vedenia z dôvodu poruchy ) musím byť schopný preukázať oprávnenie vstupu na všetky pozemky, cez ktoré pôjde vedenie od prípojného bodu k mojej skrinke. SSD trápi hlavne vytýčenie vedenia aby to nešlo okolo iných sietí, koho bezpodmienečne zaujíma existencia písomných súhlasov alebo vyslovene vecných bremien na LV je Stavebný úrad, ten bez nich nevydá kladné stanovisko k stavebnému povoleniu. A ešte odpoveď k tomu ako ďaleko od seba majú byť káble mňa a susedy, kľudne vedľa seba, rovnaká frekvencia, žiadna interferencia.