Letko
26.04.23,11:34
Ahojte,

spoločnosť zamestnáva pracovníkov pracujúcich v lese. Môže pre nich kúpiť infrasaunu do majetku spoločnosti, ktorá by bola v administratívnej budove a prístupná pre zamestnancov v rámci ochrany zdravia? Boli by odpisy daňovým nákladom?

Ďakujem :)
Chobot
26.04.23,10:09
Keby som bol zamestnancom daňového úradu, tak by som skôr uveril rozprávke o Karkulke v lese, než tomu, že zamestnávateľ chce infrasaunu pre drevorubačov. Tá sauna nakoniec skončí na jeho chalupe alebo doma v pivnici.

Čo iné ešte robí ten zamestnávateľ pre zamestnancov v rámci ochrany zdravia? A prečo je to len pre zamestnancov pracujúcich v lese a nie aj pre administratívnych pracovníkov? Fakt si myslí, že príde pilčík či traktorista z lesa a ľahne si ešte na 1-2 hodinky do sauny?

Ale podľa mňa, toto nie sú oprávnené náklady zamestnávateľa, nesúvisia s podnikaním a nie sú to ani povinné náklady v rámci ochrany zdravia. Možno keby to išlo zo soc. fondu ... ale neviem. Mne sa to nezdá.
Letko
26.04.23,10:17
Ide o lesníkov, nie pilčíkov. Pilčíci sú externí dodávatelia. Administratíva chodí tiež do terénu.
Chobot
26.04.23,10:43
Aj tak to podľa mňa nepôjde, lebo to nesúvisí s podnikaním. Potom by mohol každému zamestnancovi kúpiť bicykel, kolieskové korčule, na zimu lyže atď.

Z nedaňových nákladov áno.
romana147
26.04.23,12:25
sauna NIE je ochrana zdravie
slnečné okuliare NIE , zváračské ÁNO