Debx723
28.04.23,20:28
Dobrý deň mam syna ktory je poberateľom čiastočného invalidneho dôchodku nedavno sme mu davali žiadosť na prehodnotenie diagnozi su ľahka duševna zaostalosť a schizofrenia bol minuli rok hospit v nemocnici kde robil aj psychologicke vyšetrenie ktore ma v prepuštacej sprave a chcel by som vedieť či pri takej to diagnoze bude potrebovať nove psychologicke vyšetrenie alebo postači to stare alebo ake stare nesmie byť mali sa nam ozvať ohľadom toho zo socialnej poistovne zatial sa neozvali .
veronikasad
28.04.23,19:57
V parlamente je novela zákona o sociálnom poistení, ktorej súčasťou je aj príloha c.4. Ak ju parlament stihne schváliť, SP bude sama prehodnocovať už schválené invalidné dôchodky.
Pokiaľ ste požiadali o prehodnotenie zdravotného stavu, treba predložiť aktuálne lekárske správy, ktoré zhoršenie zdravotného stavu preukážu.
kopretinka
29.04.23,13:15
všetky? to budú ľudí zase volať na prehodnotenie?
veronikasad
29.04.23,14:42
Menia sa percenta pri niektorých ochoreniach. Kdesi som tu už prikladali prílohu k návrhu novely zákona o soc.poisteni.
kopretinka
29.04.23,15:17
no veď preto sa pýtam,lebo čo ja viem,tak to sa netýka všetkých ID na Slovensku.....nejakým chorobám pridali,aby bolo možné na ne dostať ID a zaradili tam nejaké nové choroby,na ktoré sa doteraz nedal ID dostať....
veronikasad
29.04.23,15:27
Pohľadaj na stránke nrsr.sk,
buchač
29.04.23,16:47
Ak ju parlament stihne schváliť, SP bude sama prehodnocovať už schválené invalidné dôchodky.
======================
Som za...
Je totiž neskutočné, že koľko je na Slovensku neoprávnených poberateľov ID.
kopretinka
30.04.23,11:10
tam sa vôbec nevyznám
veronikasad
30.04.23,20:51