tradika
03.05.23,09:44
red john
03.05.23,15:40
Nie.
Ja osobne si takuto zmluvu ani neviem predstavit.
tradika
03.05.23,17:40
Bol som dnes na stavebnom urade, tam mi povedali, ze tu najomnu zmluvu musim mat od kazdeho vlastnika garaye, po ktorej pojde kabel. Ja som sa opytal, ci nie radsej suhlas vlastnikov s umiestnenim kabla, ale mi povedali, ze v zakone je to tak, ze musi byt najomna zmluva...Ja som si doteraz myslel, ze najomna zmluva upravuje najom hnutelnej, alebo nehnutelnej veci...ale nic to, ja som sa uz dalej nechcel natahovat, tak som zacal obchadzat vlastnikov garazi a mam podpisy siedmich z patnastich...takze zajtra pokracujem, verim, ze sa nenajde jeden, ktory mi to nepodpise a cela elektrina do garaze ostane iba snom :-)
OneUp
03.05.23,17:51
Ja suhlasim s redjohn. Po podani ziadosti na distribucnu je to ich problem ako ti elektrinu privedu
tradika
03.05.23,17:54
Distribucna ti privedie privod do ich rozvadzaca, odtial si tahas kabel sam az ku svojej garazi. A ked ten ich rozvadzac je tak daleko ako v mojom pripade, tak kabel tahas cez 15 garazi...
mari2x
03.05.23,18:56
Kto CHCE napr. EE NATIAHNE si podla pokynov DISTRIBUčKY prípojku až po HODINY - - asi na tvojej garáži !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! a nie v Tramtárii - - potom ju daruje distribučke
tradika
03.05.23,19:35
Majetok distribucky je po ich rozvadzac oznaceny distribuckou. Dalej tahas kabel na svoje naklady a samozrejme aj krabicou na elektromer. a kabel musis dat do ich rozvadzaca s dostatocnym presahom. Oni pridu le odizolovat ,zapojit privod a elektromer.
jelalim
03.05.23,20:12
Nie je možnosť to potiahnuť pod zemou? Ostatných 15 garáži je bez elektriny a bez záujmu o elektrinu?
tradika
04.05.23,03:54
No žiaľ je to medzi radovými garážami, nie je tam tá možnosť to potiahnuť pod zemou, resp. s veľkými nákladmi. časť garáží má elektrinu, ale tá časť smerom k mojej garáži nie. Dnes ráno mi bol zvoniť jeden z tých, čo mi včera podpísal súhlas a dnes ho odvolal...Tak som asi skončil...
tradika
04.05.23,04:21
Napadlo ma, že by som obišiel toho, kto nesúhlasí s káblom na jeho garáži vedením kábla vzduchom. Poradí niekto?
red john
04.05.23,05:13
Ako som spomenul, tak si neviem predstavit zmluvu, presnejsie jej znenie. A aby som bol uplne presny, tak by bolo zaujimave vediet vysku najomneho.
Dalo by sa to urobit jednorazovou platbou, ale znova sme pri tej sume.
Konkretne moj sused ma prenajatu garaz, kde plati mesacne 50€ za mesiac.
Takze kolko by to malo byt za prenajom priestoru, kde by bol pripevneny kabel o dlzke cca 2-3 metre ? Par eur pre jedneho vlastnika garaze alebo dokonca snad viac ?

Prestuduj link, kde je problematika rozpisana.
Nejde konkretne o kabel na garazi, ale pointa je zachovana.
V podstate by som povedal, ze je uplne jedno, ci nejaky majitel suhlasi alebo nie s vedenim kabla. Kabel sa proste natiahne a vybavene.
https://www.pravny-poradca.sk/rozvod-elektriny-plynu-a-obmedzenie-vlastnika-pozemku-vecne-bremeno

Pises, ze jeden co dal suhlas, tento nasledne odvolal.
Opytal by som sa, ze ako to maju medzi sebou ostatni majitelia. Maju medzi sebou najomne zmluvy a ci si aj platia najom alebo tahaju kable hore dole, jeden po stene a druhy vo vzduchu ? Ako sa vlastne dostali majitelia k privodu elektriny ?
tradika
04.05.23,06:29
Dakujem za snahu pomoct, precital som si ten link, ale to vsetko sa tyka distribucnej spolocnosti. To, co je na investorovi, teda na mne, to je privod do elektromera a do mojej garaze a ten problem uz link nerozobera. Ja nemam moznost to tam dat, lebo to uz je vztah podla obcianskeho zakonnika a bez suhlasu vlastnika ten kabel po jeho garazi nesmiem potiahnut. Co sa tyka najomnej zmluvy, ja som to napisal formou, ze ako vlastnik suhlasi s umiestnenim kabla na jeho garaz s tym, ze najom je bezodplatny...Neviem, ci mu neponuknem nejake peniaze, ci problem nema v tom...Ostatni maju natahanu elektrinu este z ciaz komousov, takze tam urcite niesu ziadne suhlasy, ci najomne zmluvy...
duves
04.05.23,17:22
Ja napr. mám garáž s elektrinou, ale viem si predstaviť aky by to bol problem ju nemať. Čas hraje pre mňa, uvidime ako sa zlepšia nabíjacie stanice, napr. https://www.alza.sk/alzapower-station-hades-1484-wh-levne-d7684251.htm
tradika
04.05.23,17:53
No, dnes mám podpísaných všetkých až k tomu čo nesúhlasí a zbytok budem ťahať vzduchom ako v kocúrkove. Bol som za ním na druhý pokus, povedal, že to nepodpíše, lebo v garáži má auto 12000€ , nepomohla ani argumentácia, že kábel pôjde v chráničke, protipožiarny... Ešte povedal, že by to mal zapísané ako ťarchu a to už som nemohol... Zaprial som mu pekný večer a radšej som odišiel... Takže tak to budem riešiť. Ďakujem všetkým za odpovede :-)