Mimiiiq
03.05.23,17:30
Ahojte.

Som bezradny. Berem sa ako pokrocily uzivatel ,no s tymto problemom si neviem rady uz cca pol rok.

Mam notebook LENOVO V310 a neustale mi pocas dna zamrzne. Zastane obraz ,nemozem hybat mysou,na nic ntb nereaguje.Ani na restart .Iba tvrdy cez tlacitko.

Hardware mam po kontrole,vsetko OK. System uz mam 3.

Drivere samoska vsetky aktualizovane,rovnako prepastovane vsetko.

Z orig.stranky LENOVO vsetko postahovane a najnovsie.

Ako som pisal,ntb bol uz 3x preinstalovany no problem zostal.

Na google som na zahran.strankach jedine zistil ,ze obcas tento typ Lenovo notebookov blbnu a mrznu a ze treba nastavit v nastaveniach maximum performance co sa tyka baterie .No ,vsetko rovnake.

Viete pomoct co by som este mohol skusit ,okrem vyhodenie ntb do kosa ???


DAKUJEM VSETKYM.
občasník
03.05.23,15:57
A konfigurácia akú máš ? OS je aký? LENOVO V310 je veľmi všeobecné zadanie...
red john
03.05.23,16:02
Ako citam, tak vravis, ze ntb bol 3x preinstalovany a problem pretrvava.
Hned na zaciatku spominas, ze sa beries ako pokrocili uzivatel.

Na zaklade toho usudzujem, ze problem si sa snazil odstranit sam. No urcite veci je lepsie zverit do ruk odbornikovi.
Mimiiiq
03.05.23,16:16
V310-15IKB Laptop (Lenovo) - Type 80T3

win 10 pro

Intel(R) Core(TM) i3-7100U CPU @ 2.40GHz 2.40 GHz
ram 4,00 GB

intel grafika
misoft
03.05.23,16:20
Pre Win10 táto zostava = utrpenie.
CPU - dvojjadro, RAM na spodnej hranici použiteľnosti a z nej si ešte berie Intel grafika (integrovaná). Tu nepomôže ani preinštalovanie OS, ovládačov... jednoducho ten NB nie je stvorený pre WIN10 (navyše PRO).
Mimiiiq
03.05.23,16:40
Ano samozrejme. Je to slimak,no zas na druhej strane ,na nemeckych forach napr.ludia pisu ,ze im pomohol downgrade biosu ,ze najnovsi to casto sposoboval.Vyskusal som teda teraz tuto vec. Uvidim co bude .Ale dakujem za ochotu.
mari2x
03.05.23,17:07
"sa beries ako pokrocili uzivatel"
Užívateľ, ktorý dosť POKROĆIL, sa volá pokročílÝ !! :D
občasník
03.05.23,18:19
CPU síce nie je žiadna formula, ale... ak sa ti chce do toho investovať, určite sa zameraj na RAM, treba min. 8GB. to, čo tam máš teraz, je naozaj žalostne málo.
Mimiiiq
03.05.23,18:34
Spravim to v najbližších dňoch ???? dakujem
občasník
04.05.23,06:59
ak to bola otázka, ja odpoveď nepoznám :D

ide o investíciu rádovo od 20 do cca 40 €, myslím, že to za to stojí - toľko stoja DDR4 moduly napr. v alze - tento typ by tam mal byť - ale to zisti cez Task managera (Správcu úloh), na karte Výkon a potom na Pamäť - v pravom rohu uvidíš typ.
Mimiiiq
04.05.23,07:05
Dakujem pekne este raz. Skusim tie pamäte.
občasník
04.05.23,07:16
napríklad (doplniť pôvodný vstavaný RAM modul, čo tam máš - špecifikácia CPU https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/95442/intel-core-i37100u-processor-3m-cache-2-40-ghz.html tu nájdeš aj podporované typy pamätí ):


Táto RAM je vhodná:
https://www.ekotoner.sk/pre-notebooky/corsair-ddr4-8gb--kit-1x8gb--sodimm-2133mhz-cl15-cierna/

nejaké info o RAM pamätiach keby si potreboval: https://www.alza.sk/ako-navysit-kapacitu-operacnej-pamate-ram
Mimiiiq
04.05.23,11:52
Ano.Asi to bude prave v tom. Nevies este prosim poradit ako spravit downgrade BIOSU ? mam ho stiahnuty no po spusteny sa neudeje samotny downgrade..dikes
občasník
04.05.23,12:07
ak to nie je nutné, vyhni sa návratu k staršej verzii. návod, ktorý som tu dal bol k Intel NUC (mini PC).
Mimiiiq
04.05.23,12:25
Bohuzial nic som nenasiel..Teda asi to nechapem. :( stiahol som jednu verziu.Spustom ju..Prebehne priprava ale samotny downgrade sa neudeje ..
občasník
04.05.23,12:35
a prečo vlastne chceš ten downgrade BIOS-u? Vykašli sa na to.
misoft
04.05.23,12:48
Zväčšnie RAM pomôže minimálne, CPU je slabý. A žiaľ - i týchto je CPU pripájané (nie v pätici) - teda upgrade CPU jedine v špecial. servise - doma to neurobí.( možné varianty i5-7200U, i77500U - ale i to sú dvojjadra).- potom ešte výmena HDD za SSD (ak tam, má platňový HDD) - trochu ho zrýchli.
občasník
04.05.23,13:00
nechcem sa tu škriepiť, ja som presvedčený, že zväčšenie RAM vyrieši jeho primárny problém. 4GB RAM je absolútne nedostatočné. A celkom nie som stotožnený s tým, že tam bola verzia WIN10 Pro ako originál v kombinácii s tým HW, čo tam má aj keď možné to je.

tu teraz podľa toho, ako som to pochopil ja nejde o zrýchlenie, ako o nedostatok RAM pri práci - píše, že mu NTB zamrzne a stane sa neovládateľným.
misoft
04.05.23,13:05
Nebudeme o tom polemizovať - jednoducho: to čo teraz má - je nedostatočné. RAM možno pomôže, ale nezrýchli. CPU jednoducho nebude stačiť, akurát bude menej swapovať. Ten NB bol v tej dobe low-end.
buchač
04.05.23,13:24
Ako tak čítam tie komentáre, tak by si mal ísť jednoznačne do servisu a nie zbytočne skúšať rôzne postupy systémom pokus - omyl.

...a niekedy sa fakt oplatí ísť do novej mašiny, ako zbytočne investovať čas a peniaze do starej šunky.
Mimiiiq
04.05.23,13:42
Asi som sa zle vyjadril.Ntb bol kupeny bez OS. Od znameho mam tuto verziu Win. Mam ssd disk 512gb
Aj teraz pozeram v task manag. PAmat pri spustenom chrome (a nic ine nebezi) ide na 78 percent v priemere a to je trash.
Budem riesit tu RAMKU ,ak to nepomoze tak pojde do kosa cely ntb.
A k tej otazke.Downgrade som skusal preto lebo na forach som nasiel ze pri tomto ntb to robi casto (mrznutie)a u niekoho to pomohlo.Ale dikes za rady este raz.