NastvanaZ
08.05.23,21:41
V notebooku mám nainštalovaný oficiálny Windows 11 Home, verzia 22H2 + Microsoft 365 a pred niekoľkými dňami sa objavilo upozornenie – výstraha (žltý trojuholník): „Windows zabezpečenie – odporúča sa vykonať akcie“.
Keď prejdem do Nastavení na karte Windows zabezpečenie- zabezpečenie zariadenia - je hlásenie: “Ochrana lokálnej autority zabezpečenia je vypnutá. Vaše zariadenie môže byť zraniteľné“.
Ďalší problém je Windows Update.
Hlásenie: Aktualizácie sú dostupné. Stiahnuť a nainštalovať všetko.
Zároveň je uvedené: Hewlett-Packard - USB - 12/12/2014 12:00:00 AM - 35.0.56.52825 – chyba inštalácie – 0x80070103.
Ak stiahnem aktualizáciu a urobím reštart, aktualizuje sa mi stále len aktualizácia ovládača HP (mám tlačiareň zn. HP). V histórii aktualizácii som zistila, že je ich nainštalovaných asi 50, niekedy aktualizuje aj viackrát denne.
A zároveň ostane vo Windows Update to isté upozornenie na existujúcu aktualizáciu.
Neviem, či tieto upozornenia navzájom súvisia – teda či ide o 1 problém, resp. o 2 problémy.
Ešte chcem upozorniť, že mám nainštalovaný program ESET internet Security, podľa ktorého je zariadenie chránené.
NTB je v predĺženej záruke.
misoft
08.05.23,20:00
A) Vo W11 máš Defender. Nie je rozumné mať ešte ESET, AVG, Avast a iné (tzv. AV programy) - tie nemajú čo hľadať vo W10.
Okrem toho - práve tieto AV odstavia Defender - preto ti hlási OS chybu Windows zabezpečenia.
B) Zakáž aktualizácie tretích strán - teda i ovládačov - WU sa ti snaží do NB napchať svoje. A v tvojom prípade máš rozdrbaný USB radič - stiahnuť od HP a aktualizovať ICH ovládačom. Ja tiež mám HP tlačiareň, ale nikdy mi to už neponúka aktualizácie na ňu - zakázal som to! Rovnako na grafiku, zvukovku....
C) Ak sú problémy s WU:
cez Command promt - CMD
zadavaj tieto príkazy
net stop wuauserv [enter]

net stop bits [enter]

net start wuauserv [enter]

net start bits [enter]
a skús to znova. Ovšem, najskôr si vyrieš problém s ovládačom USB radiča, zakáž aktualizácie ovládačov zariadení...(písal som vyššie)
NastvanaZ
10.05.23,18:12
Ďakujem pekne; dúfam, že to zvládnem