Olivinka
12.05.23,18:55
Ahojte, mám laminátovú podlahu v izbe. A na jednom mieste mi trošku zatiekla voda z povešaného prádla. Iba na jednom mieste a myslím, že to ani nebolo až tak veľa vody, ale problém je, že tam tá voda bola dlho – cca 11 hodín. Až neskoro som si to všimla. Trošku sa mi vydul ten spoj dvoch parkiet, kde bola tá voda. Respektíve sa trošku vyduli okraje parkiet pozdĺž toho spoja. Obávam sa, že sa tá voda dostala cez ten spoj aj pod parkety. Zapla som taký malý prenosný radiátor a dala som ho nad to miesto, aby sa to čím skôr vysušilo. Rozmýšľam, že ako by sa dala dostať tá voda, resp. vlhkosť spod tých parkiet. Myslíte, že keby som tam položila odvlhčovač (taký jednoduchý plastový, čo sa predáva v drogérii a väčšinou sa dáva do kúpeľne), tak že by to pomohlo? Aj keď ten odvlhčovač je určený hlavne na prílišnú vlhkosť vzduchu... tak neviem, že či by to pomohlo aj na toto... Alebo čo by ste mi odporučili spraviť, aby sa to čím skôr dalo do poriadku? Ako dostať tú vodu a vlhkosť spod tých parkiet? Rozobrať tie parkety nedokážem. Vopred ďakujem za všetky tipy a rady.
duves
12.05.23,17:28
Skôr to nepomôže
red john
13.05.23,07:01