nickairsoft
16.05.23,08:25
Zdravím, chcel by som sa opýtať či je z pohľadu zákona legálne, ak má lekár pracovať v deň ktorý má službu od 7:30 do ďalšieho dňa 8:30. Vykazuje sa to tak, že od 7:30 do 16:00 je 8 hod. pracovná doba, potom ďalších 8 hodín nadčas, a zvyšok ako pracovná pohotovosť. A v prípade ak to tak nie je, aký systém rozpisu služieb, je v zmysle zákona ? Pretože mne ako laikovi z pohľadu pracovného práva v tomto systéme rozpisu služieb chýba denný nepretržitý odpočinok.
Za odpovede Vám ďakujem
BXLmiami
16.05.23,11:27
Lekári nerobia v súlade pracovného práva.Nikdy a nikde.
ivka70
16.05.23,11:29
ale robia, napr. na zmeny .....
BXLmiami
16.05.23,12:16
Snívaj s nami.Leda papierovo aj to teda neviem kde.
misoft
16.05.23,12:52
Ako laik som sa ešte nestretol, aby lekári v zdravotníckych zariadeniach (nie ambulancie - tam majú ordinačné hodiny) pracovali na zmeny - pracujú podľa rozpisu služieb, pohotovosti... a žiaľ pre nich, berie sa to ako služba vo verejnom záujme (ako u hasičov, policajtov, armády...)
ivka70
16.05.23,13:26
to by ste sa cudovali ,viem dokonca o fakultnej nemocnici , kde tak funguju, uz dost dlho ....
misoft
16.05.23,13:47
O tom pochybujem! Ak by pracovali na zmeny - chirurg pri operácii pozrie na hodinky, povie padla a nechá všetko na druhú zmenu? Možno sestričky, upratovačky, pomocný zdravotnícky personál, ale u lekárov ťažko.
ivka70
16.05.23,14:00
je mi jedno, o com pochybujes ... urcite operacie su planovane na ranne zmeny a nie su vykonavane v case pohotovosti na pracovisku (pokial nejde o pohotovost a pod.). Ale o tom sa nebavime. Na to je ta pohotovost, ci uz na procovisku alebo mimo neho.

To, ze si sa s tym nikdy nestretol este neznamena, ze to tak nefunguje.
BXLmiami
18.05.23,05:17
No nestretla som sa s tým ani ja.U lekárov.Ale ked sme pri ambulanciách-cez deň ambulancia v noci pohotovosť u iného zamestnávateľa cez deň další ambulancia.
Ved pozri čo sa deje na ambulanciách väčšina... siat... ľudí a ide to voľným pádom.