EmaV
16.05.23,09:33
Dobrý deň, dnes mi prišlo poštou z úradu práce predvolanie, že sa mám zúčastniť výberového konania. Avšak, presne v deň výberového konania mám podpisovať pracovnú zmluvu. Ako najlepšie postupovať? Vopred ďakujem.
Tweety
16.05.23,07:37
Ak to nevieš časovo sklbiť, túto skutočnosť oznám pracovníčke na ÚP.
Isto sa jeden dátum dá presunúť.
kn-alka
16.05.23,07:40
a to podpisovanie pracovnej zmluvy bude celý deň? Podpíšeš zmluvu, zájdeš s ňou na úrad práce a basta
EmaV
16.05.23,07:40
Jasne, oznámim, len asi bude potom zbytočné presúvať dátumy, keď už budem mať prácu inde, či?
Tweety
16.05.23,07:40
No to áno aj tak budeš musieť prísť na úrad s PZ. Len neviem nepísala si, či podpisovať budeš vopred alebo už aj s nástupom. Môže tam byť sklz dní, tak aby si neostala bez poistenia.
kn-alka
16.05.23,07:41
a čo ťa trápi výberové konanie, keď už ideš pracovať? ak budeš mať zmluvu, už ťa na žiadne výberové konanie posielať nebudú
EmaV
16.05.23,07:44
Tak celý deň trvať nebude, to je predsa jasné. Skôr mi ide o to, ako pri tomto postupovať, lebo za iných okolností, keby mi na poslednú chvíľu dva dni pred termínom podpisu prac.zmluvy neposlali toto predvolanie, tak by som potom len dodatočne poslala pracovnú zmluvu úradu a teraz neviem ako postupovať tak, aby to bolo najlepšie hlavne pre úrad
kn-alka
16.05.23,07:46
a to je fakt také ťažké zavolať na úrad pracovníčke, že dňa ..... sa nezúčastníš výb.konania, nakoľko ideš podpisovať zmluvu do PP, ktorú jej potom donesieš? Za ten čas, čo tu vypisuješ, si ju už dávno mala vybavenú :D :D
EmaV
16.05.23,07:47
Tento štvrtok mám podpisovať spolu aj s nástupom. Preto teraz riešim, ako to najlepšie urobiť, lebo v ten deň a ešte v rovnaký čas nedokážem byť na 2ch rozdielnych miestach - čiže podpisovať zmluvu a zároveň sa zúčastniť na výberovom procese
EmaV
16.05.23,07:49
Vy ste tu všetci veľmi milí ľudkovia :)
Tweety
16.05.23,07:49
veď zašli svojej pracovníčke na úrade mail alebo zavolaj, a uveď tam túto skutočnosť. Ajtak budeš týmto dňom vyradená z evidencie, kedže predložíš PZ.
EmaV
16.05.23,07:51
Tak ja už som vopred vedela, že tento štvrtok budem podpisovať zmluvu, lenže keďže mi dnes prišlo zároveň aj predvolanie, tak som sa chcela poradiť ako najlepšie postupovať
ivka70
16.05.23,07:52
Nebude vyradena dnom predlozenia zmluvy, bude vyradena odo dna nastupu, zmluvu moze podpisat aj mesiac predtym.
Tweety
16.05.23,07:53
Píše, že deň podpisu je zároveň aj dňom nástupu.
ivka70
16.05.23,07:54
Najlepsie komunikovat priamo s pracovnikom UP, ktory ta ma v evidencii.
Ked vysvetlis situaciu, urcite sa najde riesenie.
Tiez nevidim zmysel vyberoveho konania, ak do prace v najblizsom case uz nastupis (ak nejde o podpis zmluvy s platnostou napr. od 1.1.2024 :) )
ivka70
16.05.23,07:55
Tweety (Dnes 10:53) Píše, že deň podpisu je zároveň aj dňom nástupu.
To som prehliadla ... potom , samozrejme, staci oznamit danemu uradnikovi na UP pisomne, ze dna xx.xx.xxxx nastupuje do prace (a zmluvu dorucit do 7 dni nasledne) a teda vyberove konanie nie je pre nu relevantne.
EmaV
16.05.23,08:07
Ďakujem za radu :)
kn-alka
16.05.23,08:09
neuviedla si, že v ten deň aj nastupuješ do práce - takže nebudeš vedieť ešte ten deň zájsť aj na úrad - takže mailom, telefonicky oznám úradníčke, že nastupuješ do práce a vybavené

ale len tak mimochodom, ako môžeš nastupovať do práce v deň podpisu zmluvy, ak do sociálnej poisťovni musíš byť prihlásená ako zamestnanec najneskôr deň pred nástupom do práce?? to ťa najprv prihlásia a až potom podpíšu s tebou zmluvu? zaujímavý postup
ivka70
16.05.23,09:44
bezne sa to tak robi, je len malo pozicii, najma vo vyrobnych firmach,kde je zmluva podpisovana skor ako v den nastupu.