Ivik300
16.05.23,17:51
dobry den chcel by som sa spytat ci by ste mi vedel niekto poradit....dal som susedovi heslo od wifi do pocitaca a on je stale pripojeny a stale stahuje bud pesnicky alebo filmy a na fakture je strasne vela dat stiahnutych ale naozaj strasne vela dat a chcel som len tak zistit ze kolko stiahne dat za fakturacne obdobie tak by mi vedel niekto poradit niejaky program bohuzial router mi to neukazuje dakujem
misoft
16.05.23,16:14
dobry den chcel by som sa spytat ci by ste mi vedel niekto poradit....dal som susedovi heslo od wifi do pocitaca a on je stale pripojeny a stale stahuje bud pesnicky alebo filmy a na fakture je strasne vela dat stiahnutych ale naozaj strasne vela dat a chcel som len tak zistit ze kolko stiahne dat za fakturacne obdobie tak by mi vedel niekto poradit niejaky program bohuzial router mi to neukazuje dakujem
OMG!
Dal si heslo od svojej WiFi? Tak si to heslo ZMEŇ!!! Nič ľahšie. A pokiaľ je prihlásený - stačí na chvíľu vypnúť WiFi, zmeniť heslo a zapnúť WiFi - a už nestiahne ani bit. Ty sa znovu k svojej prihlásiš, ale už s novým heslo (ktoré poznáš len ty).
Inak - v routeri máš predsa zoznam pripojených zariadení - stačí jeho zariadenie (podľa pridelenej IP adresy routerom) zablokovať.
A niečo na prečítanie:
https://www.windowsak.sk/sietova-aktivita-ako-vo-windows-10-zistit-ktore-aplikaciu-vyuzivaju-internet/
https://www.pcexpres.sk/blog/ako-zistite-kto-sa-pripaja-na-vasu-wi-fi
A je tam jedna dobrá, užitočná poznámka:
"nezdieľajte heslo vašej Wi-Fi siete s nikým, kto nemá vašu plnú dôveru. Dávať ho každej návšteve nie je vašou povinnosťou. Prioritou je bezpečnosť"
red john
16.05.23,16:26
Heslo bolo poskytne len tak, na dobu urcitu ? Alebo ste sa dohodli, aby ste usporili ?
Plati sused za pripojenie ? Ak hej, v akom pomere to mate medzi sebou ?
Ale najlepsia volba by bola okamzita zmena hesla a tym aj k zabraneniu pristupu k internetu.

Neviem, ako je to u inych providerov, ale 4ka v zakaznickej zone poskytuje mnozstvo zostatku minut hovoru a aj zvysok dat.
Ivik300
16.05.23,16:31
no pomoc toto som hned vedel inteligent sa ozve hned MISOFT! tak mudry clovek precitaj si co som napisal a potom mudruj hej lebo ja viem ty si vsade bol vsetko videl vsetko vies! klobuk dole pred takym ako si ty! pytal som sa na program a nie na tvoje mudre reci
Ivik300
16.05.23,16:31
Heslo bolo poskytne len tak, na dobu urcitu ? Alebo ste sa dohodli, aby ste usporili ?
Plati sused za pripojenie ? Ak hej, v akom pomere to mate medzi sebou ?
Ale najlepsia volba by bola okamzita zmena hesla a tym aj k zabraneniu pristupu k internetu.

Neviem, ako je to u inych providerov, ale 4ka v zakaznickej zone poskytuje mnozstvo zostatku minut hovoru a aj zvysok dat.
bolo poskytnute len tak ako sused dobre vztahy ale chcem mu to len tak ukazat kolko dat stiahne za mesiac
misoft
16.05.23,16:36
no pomoc toto som hned vedel inteligent sa ozve hned MISOFT! tak mudry clovek precitaj si co som napisal a potom mudruj hej lebo ja viem ty si vsade bol vsetko videl vsetko vies! klobuk dole pred takym ako si ty! pytal som sa na program a nie na tvoje mudre reci
Tak ti dám ešte niečo https://www.manageengine.com/products/netflow/wifi-traffic-monitor.html
Ale osobne pre teba - ako dilino poskytneš heslo k WiFi a teraz vyplakávaš, že na tvoj účet sosá. Ale ako tomu zabrániť - to si ani NEHĽADAL riešenie. Ale pindať - to vieš.
Ale toto si si spôsobil svojou vlastnou hlúposťou.bKeby si mal viacej filipa - na routeri vytvoríš separátnu WiFi sieť Host a tam jej obmedzíš traffic, obmedzíš čas. Skoro všetky routery majú túto možnosť.
Ivik300
16.05.23,16:52
ano velmi dobre to viem kto je pripojeny a koho odpojit ano ja v routery to viem vsetko nastavit ale ja neviem kedy on pride domov a kedy je odhlaseny preto som chcem proste len niejaky program ked je pnline tak automaticky mi to ukaze ze kolko za mesiac stiahol dat. a ano jasne nedal som heslo ja som mu to sam dal do pocitaca aby nedal ani vlastnym detom a chcem len tak vediet kolko stiahne dat a porovnat to somnou
misoft
17.05.23,04:51
OMG. Stále riešiš tie dáta, ale NERIEŠIS prístup. Stopni mu prístup a basta. A dáta? Neviem, aké máš pripojenie, akého ISP, ale ISP považuje tvoj router ta 1 počítač. V routeri zistíš počet prenesených paketov z danej IP/MAC adresy. Na monitorig je niekoľko aplikácií - vyhľadaj si Network Traffic Monitor.
Ja mám za 20€ 300Mb/s (neobmedzené dáta) + IPTV, na routeri mám Host WiFi a nastavený QoS - to je pre hostí, nemiešajú sa do mojej siete, majú obmedzený traffic (takže žiadne sťahovanie sa nekoná). Takže sa ti čudujem, že ty OSOBNE si mu dal prístup do svojej siete, neoddelil si ho, nenastavil si obmedzenia a teraz tu plačeš nad prenesenými dátami. Vieš koľko ja prenesiem dát? Keď mám "slabý" mesiac - 10-15GB, v prípade "silného" mesiaca (keď doma mám skoro celú rodinu) - 100-120GB za MESIAC!!! A vďaka neobmedzeným dátam sa o to už nezaujímam - pritom IPTV je oddelená a dáta sú v službe, takže či sledujem 1 hodinu, alebo 24 hodín denne - stále je to jedno. A keď mi ešte potvrdíš, že ISP uplatňuje FUP - tak ma picne.