Bizzy
17.05.23,12:08
Dobrý deň,
bohužiaľ až teraz sme si uvedomili, že sme firme, od ktorej sme kupovali materiál zadali na vystavenie faktúry iné údaje, než sme mali zadať. Faktúra bola vystavená v októbri 2022, je možné, aby firma v súčasnosti "opravila" tieto údaje na faktúre a zmenila odberateľa, na ktorého bol faktúra vystavená ? Alebo to už nie je možné? Ujo google mi to nevie nájsť, možno zle hľadám. Ďakujem
ivka70
17.05.23,10:10
Preco by to robili? Ved postupovali presne podla vasich podkladov.
Prefakturujte si to z tej zlej firmy na tu spravnu sami.
Bizzy
17.05.23,10:14
Pýtam sa ako súkromná osoba, ktorá niečo kupovala a zadala ako odberateľa "Janka Mrkvičku". Odberateľ mal byt "Ferko Nový". Chcem požiadať tu firmu o opravu týchto fakturačných údajov, aby mi poslali faktúru , ktorú potrebujem a ktorá bude pre mňa správna a potrebujem ju mať vystavenú na "Ferka Nového". Pýtam sa preto, aby som vedela, či to môže ta firma bezproblémov opravit aj keď je to FA z roku 2022, myslím že by to nemal by problém nakoľko sa nejedná o žiadne finančné zmeny ktoré by mohli nejak ovplyvňovať ich účtovníctvo, dane.Ale môžem sa mýliť.
ivka70
17.05.23,10:16
a naco to potrebujes ako sukromna osoba opravit?
ak to nepotrebujes do ziadneho uctovnictva, tak si prelep adresata faktury a skopiruj ... nic ine ako sukromna osoba nepotrebujes ...ak teda trvas na svojom mene.

Pre firmu, ak ma register zakaznkov a fakturuje podla registra, je uz po uzavreti roka nemozne taku zmenu urobit. Ale oni to nepotrebuju, sukromna osoba ako sukromna osoba.
Bizzy
17.05.23,10:22
AK si to budem chciet fat napr. ako fakturu kvoli vyuctovaniu napr. stavebneho sporenia,tak by to malo byt na spravne meno. Nemyslim, ze bude postacovat len nejake prehlsenie k tomu alebo foto, ze to co je vo fakture bolo pouzite pri rekonstrukcii.
ivka70
17.05.23,10:30
na to si mal mysliet pri kupe, inak to vyzera na pokus o podvod na ziskanie prostriedkov zo stavebneho spoerenia ....ak nedokazes to meno prerobit, tak zabudni na tu fakturu
Bizzy
17.05.23,10:34
tak zial stalo sa , nedoslo nam to ked sm davali na koho fakturu vystavit.