Geri1
19.09.06,16:37
Dobry den,
externa uctovna firma nam vedie uctovnictvo a neustale vyraba dodatocne DPH priznania, pretoze zahranicne faktury za poradenske sluzby napr. s datumom vystavenia 20.6.2006 su dorucene az napr. 27.7.2006. Podla mojho nazoru by som si uplatnila DPH v mesiaci, kedy som ju prijala (doklad mam do 3 mesiacov od zdan.plnenia). Ktory nazor je spravny ? Dakujem za rychlu odpoved!
Milan Benka
19.09.06,14:51
Dobry den,
externa uctovna firma nam vedie uctovnictvo a neustale vyraba dodatocne DPH priznania, pretoze zahranicne faktury za poradenske sluzby napr. s datumom vystavenia 20.6.2006 su dorucene az napr. 27.7.2006. Podla mojho nazoru by som si uplatnila DPH v mesiaci, kedy som ju prijala (doklad mam do 3 mesiacov od zdan.plnenia). Ktory nazor je spravny ? Dakujem za rychlu odpoved!

Daňová povinnosť Vám vzniká 20.6.2006 t.j. v 6/2006. Zároveň v zmysle §51/1b si môže v tom istom období uplatniť nárok na odpočet. Teda podľa môjho názoru je potrebné podať DDP za 6/2006, zmení sa obsah niektorých riadkov, ale na výslednú daňovú povinnosť to nebude mať vplyv.
Lucia7
19.09.06,14:53
Daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.
Tzn. ze externá účt.firma postupuje správne, nakoľko daňová povinnosť vzniká v uvedenom prípade 20/06/2006 - nie je rozhodujúci dátum prijatia faktúry ale dátum vystavenia faktúry. V prípade, že by faktúra bola vystavená napr. 31/10/2006 vznikla by daňová povinnosť 30/09/2006.
Lucia7
19.09.06,14:56
Este som zabudla k tomu nulovému výsledku na daňovom priznaní: výsledok je síce nulový, ale v prípade daňovej kontroly, by Ti navýšili daňovú povinnosť, ktorá vyplýva z tejto faktúry a samozrejme by tam napočítali nejakú pokutu (v prípade, že by išlo o vyššiu sumu).