Zlatica.turisova56
22.05.23,17:21
Na katastri sa dá zohnať podľa mena,podľa čísla LV,ale to je neúplné.Ja potrebujem vedieť vlastne koľko M2 vlastníme.Ďskunem za odpoveď
Chobot
22.05.23,15:32
Skús to napísať ešte raz a zrozumiteľne.
ivka70
22.05.23,16:26
na liste vlastnictva pozemku je aj jeho vymera .... skus upresnit, co mas na LV a co vlastne chces ...
Zlatica.turisova56
22.05.23,17:42
List vlastníctva obsahuje: rozmer celého pozemku v celku (m2 )pre 8 spolupodielnikov a veľkosť vyjadruje v podieloch napr.3/77, 1/144.... Teda počíta sa to veľmi ťazko,alebo ja to asi ani neviem.Myslim že celková plocha M2 deleno počet spoluvlastníkov krát počet dielov,koľko mám v našom LV-teda v našom prípade máme 3 diely. Ja by som to chcela vedieť koľko M2 obsahuje pozemok ktorý je našim vlastníctvom.Ďakujem
Chobot
22.05.23,18:16
Keď sa na matematike brali zlomky, tak si asi nedávala veľmi pozor. To je jednoduchý výpočet zlomkov.

Chceš aby sme ťa to naučili, alebo aby sme ti to vypočítali? Ak chceš, aby sme to vypočítali, tak sem napíš celkovú výmeru a tvoj podiel.

Ak to chceš naučiť, tak celkovú výmeru pozemku vydelíš číslom, čo máš v tvojom zlomu v menovateli (to je to číslo dole pod/za zlomkovou čiarou) a potom výsledok vynásobíš čitateľom (tým číslom, čo je nad/pred zlomkovou čiarou). Dostaneš, aký je tvoj teoretický podiel z celkového pozemku.

Ale nech ti vyjde akékoľvek číslo, nemôžeš povedať, že tvojich je napr. 250 m 2, lebo ty máš podiel 3/77 z každého metra celej parcely. Jedine, že by ste sa všetci dohodli na rozdelení parcely, aby každý mal svoju časť. Vtedy by si mala nárok na tých (ako príklad) 250 m2.
Dáša_
22.05.23,18:18
musíš to dať na spoločného menovateľa. Vďaka tomu zistíš jednotlivé podiely. A potom už snád len trojčlenka. Keby bol problém, tak napíš všetky zlomky, nejak to zvládneme
romana147
23.05.23,05:02
v dedičskom konaní / KPZ sú vyčíslené aj m3
bodliak
23.05.23,05:40
Nemusí.
Rozlohu pozemku vynásobí tým, čo tam je napísané. 1/77 alebo 3/144 alebo čokoľvek iné.
A to je daný podiel .
Nandrolon
23.05.23,06:13
Tu treba ale upresniť, že ty nemôžeš jednoznačne povedať, toľko a toľko metrov vlastním. Si spolupodielnik, takže z každého jedného m2 /čo je základná jednotka plošného obsahu/ vlastníš uvedený podiel z listu vlastníctva....
bodliak
23.05.23,07:32
Vieš presne koľko, akurát že nevieš, kde.
... lebo rovnomerne po celej ploche.
Nandrolon
23.05.23,08:50
Vieš číslo, ktoré ti je takpovediac samo o sebe nahovno. Dokiaľ sa všetci nedohodnú čo býva problém, tak nikto nemôže s tým takmer nijako nakladať.
bodliak
23.05.23,10:12
Otázka znela, "koľko M2 vlastníme"
na čo si napísal "nemôžeš jednoznačne povedať, toľko a toľko metrov vlastním"
a teraz vypúšťaš hmlu spôsobom "dokiaľ sa všetci nedohodnú"
Nandrolon
23.05.23,10:36
V podstate som to myslel tak, že nemôžež povedať že toľkoto metrov vlastním, v zmysle, že ich nemôžeš ukázať. Podľa mňa si to pochopil aj ty ako som to myslel, lenže tu sa nepresné vyjadrenia neodpúšťajú, je mi to jedno. Ak to niekto nevie matematicky vypočítať, mal by sa vrátiť na základnú školu... Ja som len chcel podotknúť, že podiely majú NáSOBNE menšiu hodnotu ako celistvý pozemok, takže hoci bude vedieť, koľko metrov vlastní, max. ich môže ponúknuť spolupodielnikovi, ktorý má v prípade predaja predkupné právo.
Nandrolon
23.05.23,10:39
Okrem toho, keď už chceš byť za múdreho, správne odpoveď na jeho otázku by znela, že vlastníš XYZ/ABC z pozemku o veľkosti Y.
Lebo ako píšem, on nevlastní ako spolupodielnik ŽIADNE CELÉ METRE, tie sú iba v teoretickej rovine.
romana147
24.05.23,05:37
jasne že vlastní - - inak by ich nemohol predať :D