kampari
26.05.23,12:05
Ahojte,
stala sa mi taká vec, že som vystavila odberateľovi preddavkovú faktúru v januári na tovar, kde mi však nebolo povedané-upresnené, že to bude dodávka tovaru ale aj s prácami-pokládka škridly - vyúčtovacia faktúra ešte nie je, nakoľko práce neboli dokončené. Ja som vystavila v 1/2023 daňový doklad k prijatej platbe - samozrejme základ dane + DPH......a vyzerá to tak, že to mal byť daňový doklad ale s prenosom (keďže sa robí aj ta pokládka).....teraz neviem, mám opraviť ten daňový doklad s januárovým dátumom (poslať aj odberateľovi) a podať dodatočné daňové priznanie za 1/2023??? alebo teraz v máju urobiť dobropis na DPH ??? po pravde, nie som si v tom istá, nakoľko toto sa mi stalo prvý krát....a ešte je to prenos....V zákone sa píše, že v takom prípade je potrebné opravu vykonať podaním dodatočného daňového priznania k zdaňovaciemu obdobiu, v ktorom k dodaniu došlo, t. j. vyhotoviť opravnú faktúru podľa § 71 ods. 2 zákona o DPH. O.k. len v tom som si nie istá, že či faktúra pôvodná, pôvodný dátum a vymeniť v účtovníctve,alebo ....Veľmi Vám budem vďačná za každé usmernenie skúsenejších. Ďakujem.