petopepe
26.05.23,19:18
Ahojte, kúpil som pozemok a chcel by som zmeniť vlastníka odberného miesta vody. Nerozumiem tomu ako postupovať. BVS má k tomu takéto tlačivo https://www.bvsas.sk/files/tlaciva/hlasenie-zmeny-odberatela-odbernom-mieste_edit.pdf
Otázka znie:
Musia to na zákaznícke centrum podať obidve strany teda ja aj bývalý vlastník? Keď to podám ja za seba musím to mať vyplnené a podpísané celé (aj od bývalého vlastníka, ktorý je odcestovaný) Alebo stačí vyplniť len moju sekciu, stav vodomeru a odberné miesto a svoj podpis a podať. Ako postupovať ak to nevyplní?

To tlačivo je nejaké prehnané, nestačí prísť na BVS s dokladom o vlastníctve a ďalšími údajmi bez toho aby som zháňal podpis bývalého vlastníka?



Popýtam sa samozrejme aj na BVS len teraz je víkend a neodpovedaju a som zvedavý či niekto s tým nemá nejaké skúsenosti.


Len doplním otázku, ak by sa súčasný majiteľ nechcel odhlásiť z BVS, môže vlastniť vodovodnú prípojku na našom pozemku a musím mu umožniť k nej prístup cez svoj pozemok? Pozemok nie je oplotený.



Ďakujem za odpovede
romana147
26.05.23,19:50
"podpisat MUSIA obaja"

nie u každého dodavatela

korejčan odišiel do budapešt potom USA
v SPP som podpísal miesto neho
v ZEZ to nešlo
red john
27.05.23,04:21
Nevytahuj si tu slovicka, ako tebe vyhovuje, a to len z toho dovodu, aby si mohol byt arogantny a daval tu nejaky pokus o vysmech.
Nie si tym ani mudry, ani vtipny. Si len trapne trapny. Taketo praktiky si nechaj na doma, na mna nefunguju.

K problematike samotnej by som len podotkol, ze sa bavime o vode ako takej, kde nie je alternativny dodavatel ako je to v pripade plynu alebo alektrny. Takze tvoja poznamka je absolutne od veci.
mari2x
27.05.23,04:30
ja ako správca mám zmluvy aj s vodármi, ty nemáš
takže na rozdiel od tvojich TEORETICKÝCH táranín môžem dať (ak ozaj chceš :D ) aj praktické skúsnosti
red john
27.05.23,04:46
Myslim si, ze je to uplne jasne. To znamena, ze podpisat MUSIA obaja, no je uplne jedno, kto vyplni tlacivo (ktore mimochodom nie je vobec prehnane).
mari2x
27.05.23,04:52
.
veronikasad
27.05.23,05:32
Z akého dôvodu máš problem s bývalým majiteľom? Veď aj jemu musí záležať na tom aby mu vodárne urobili správne vyúčtovanie koncového stavu...
Dell Tor
27.05.23,05:41
Dakujem za odpovede, nie za otazky
misoft
27.05.23,09:40
Musí tam byť podpis oboch.Aj v prípade zmeny v katastri je totiž stále odberateľom on - odberné miesto je hlásené na bývalého a ten musí ukončiť odber a musí sa vykonať odpočet. A potom nový vlastní na základe toho odpočtu má nastavený počiatočný stav na vodomere. Starý vlastník potom dostane vyúčtovanie odberu do doby odhlásenia a ty od doby prihlásenia.
Takže - žiaľ - s tým nič neurobíš, len zháňaj bývalého majiteľa, aby podal odhlášku z odberu, alebo podpísal ti to tlačivo.
mari2x
27.05.23,13:32
Ak máš vodu
kašli na to
na neho je zmluva
jemu budú chodiť faktúry

ty si iba odkladaj cca 3 evri / kubík vody
petopepe
31.05.23,13:08
Ahoj situácia je takáto, máme preberať pozemok a podpisovať odovzdávcí/preberací protokol. Bývalý majiteľ už keď sme podpisovali zmluvu tvrdil, že pri preberaní ho nepotrebujeme že či tam musí dôjsť. Realiťáčka je jeho známa a preberací protokol nám chce dať už od neho podpísaný, čiže on tam nebude prítomný, že je odcestovaný. Pýtali sme sa či bude mať pri preberaní pozemku podpísané BVS tlačivo, na to neodpovedala, len sa chce stretnúť. Čo máme robiť, máme požadovať aby priniesla podpísane to BVS tlačivo alebo žiadať aby sa na stetnutie dostavil aj bývalý majiteľ a podpísal to? Alebo sa vykašľať na to, podpísať protokol a nechať to tak veď raz to podpíše? Keď to nepodpíše, dá sa do BVS poslať ten preberací protokol, kde bude aj stav vodomera a jeho podpis?
veronikasad
31.05.23,13:13
Trvaj na tom, aby ti realitacka s odovzdávacim protokolom odovzdala aj podpísané tlačivo BVS, vyhnes sa problémom v buducnosti