Simonka44
03.06.23,12:46
Zamestnávateľovi som niekolko dní dopredu písomne emailom oznámila účasť na lekárskom ošetrení - zamestnávateľ to vzal na vedomie , tiež písomne, a o niekoľko dní mi písomne doručil Oznámenie o porušení prac. discipl.....z dôvodu odchodu z pracoviska bez jeho súhlasu...doklad o lek. ošetrení som hneď po ošetrení doručila. No nestihla som vziať pri odchode ma LO priepustku,preto mám doklad len od lekára.
Prosím, je platné Oznámenie o porušení prac. disciplíny s možnosťou výpovede ? Ako sa mám brániť?
veronikasad
03.06.23,11:52
Pokiaľ si prekážku v práci vopred písomne oznámila a predložila doklad o čase a dobe jej trvania, v žiadnom prípade nemôže ísť o porušenie pracovnej disciplíny.
veronikasad
03.06.23,11:54
Máte v internom predpíše stanovené, že pracovisko môžete opustiť len na základe priepustky podpísanej vedúcim?
V akej oblasti pracuješ?
Simonka44
03.06.23,12:14
Školstvo..., riad. tvrdí , že je to v nejakej vnutornej smernici. Keď mám voľnú hodinu, nevyžaduje.
Je ten list - oznámenie platné? Plánujem to riešiť žalobou...ak by dala výpoveď, bude to platné? Ďakujem
veronikasad
03.06.23,12:38
Bola si s tou smernicou preukázateľne oboznámená? Bolo zabezpečené zastupovanie počas tvojej neprítomnosti? Alebo žiaci zostali bez dozoru?
veronikasad
03.06.23,12:45
Po doplnení: zamestnávateľ ti nemôže udeliť absenciu na čas strávený u lekára.
Ak si so smernicou zamestnávateľa bola oboznámená, upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny dostať môžeš, nie je to však dôvodom na výpoveď. Ak by sa táto situácia zopakovala, pôjde o opakované porušenie pracovnej disciplíny s možnosťou výpovede zo strany zamestnávateľa.

PS: pri súčasnom nedostatku učiteľov problém bude asi niekde inde. Zamestnávateľ hľadá spôsob ako sa ťa zbaviť...
Simonka44
03.06.23,13:55
Išlo o 1 vyučov. hodinu; vsetko bolo dopredu vyznačené/ moja neprítomnosť aj zastupovanie/ na edupage . Ošetrenie bolo v popoludňajších hodinách a v inom meste, navyše som celý deň mala dozor na chodbe a už som priepustku nestihla.