Letko
05.06.23,11:16
Ahojte,

ak z-nec bol na rekreácii na prelome dvoch mesiacov, vyplatí sa to v mzde za mesiac, kedy rekreácia začala alebo skončila?

Podľa §152a ods. 6 - "Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi príspevok na rekreáciu po predložení účtovných dokladov v najbližšom výplatnom termíne určenom u zamestnávateľa na výplatu mzdy, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak."

mi to vychádza tak, že ak sme doklady dostali 5. 6., rekreácia trvala od 27. 5. do 3. 6. a výplatný termín je 14. 6. za máj, tak by sme to mali dať do májovej výplaty.

Je to tak?

Ďakujem :)
ivka70
05.06.23,09:22
Nie.
Vyplatny termin 14.6. je ku mzdam za maj. Teda v nim su spravovane vsetky podklady, ktore sa viazu k maju a boli do konca maja dorucene.

Ak mas podklady dorucene 5.6. a ciastocne sa tykaju aj juna, tak uz sa viazu ku mzde junovej, teda vyplacas ich v juli.
Samozrejme, mozes , ak stihnes, to vyplatit aj v juni, ale musis az v juli.
Tweety
05.06.23,09:22
Áno tak, samozrejme ak ešte nemáte spracovanú výplatu za máj.
Letko
05.06.23,09:29
Som z toho jeleň, ivka70 píše tak a ty onak.
Tweety
05.06.23,09:36
ivka tiež píše, že môžeš vyplatiť v júni ale všetko závisí aj od vašej smernice, ako to tam máte zadefinované
ivka70
05.06.23,09:37
Ja mam k tomu konkretny priklad, zamestnaec ma na to 30 dni, predstav si ,ze by ti 13.6. prinieslo 100 zamestnancov taketo potvrdenie ... aj vtedy by si tahala nocnu, aby si im to vsetko 14.6. vyplatila?

Jednoducho musis stanovit hranicu, kedy este beries doklady do maja a kedy to uz technicky nie je mozne a spracujes ich az v priebehu juna, vyplatis s junovou mzdou v juli.

Ak si ten termin stanovis na 31.5., tak vsetko, co pride po tomto termine, uz patri k junu.