jaroslavstecova@gmail.com
06.06.23,09:30
Mame hosp.budovu ktora má ( A ) strechu.Medzi susebnou stavbou je 40cm odstup ked je sneh tak sa opiera z nasej hosp.budovy o ich stenu.Po oprade so sudou sme sa dohodli ze strechu prerobíme s čím súhlasila a spravíme strechu šikmú so spadom na našu stranu stranu.Nakoniec sme sa rozhodli kedže hosp.budova bola neviuzita ze ju prerobime na obytnu budovu.No tu zacal problem lebo medzi budovami na bočnej stene má suseda kupelňove male okienko ze s tym nesuhlasí ze tam bude mat tmu.Vie mi niekto prosím poradit mozeme prekrit nie zamurovat kupelnove okienko medzi budovami z odstupom stavieb cca 40cm aby im zostalo vetranie v kupelni?
ivka70
06.06.23,07:34
a co chcete pri prestavbe robit s tou medzerou, ked sa chystate prekryt to okno? Medzera je na vasom pozemku? Uprait budvu predsa mzoete ja bez toho, aby ste zasahovali do medzery. A mimochodom, treba na to stavebne povolenie, ak chcete hospodarsku budovu prerobit na obytnu .
jaroslavstecova@gmail.com
06.06.23,07:41
Ano medzera bude zachovana stavebny projekt máme.Nechcu nam podpísat suhlas kôli okienku z kupelne medzi budovami maju ho tam uz roky len im vadí ze maju mokrí múr z nasej strechy tak sme chceli po dohode len šikmu na naš dvor ale museli by sme zodvihnút stenu nasej hosp.budovy popri ich stene a to uz zakryva to malé okienko z kupelne.
ivka70
06.06.23,07:46
Ja sa im ani necudujem. Tak zmente projekt. Nemozete znehodnocovat ich nehnutelnost (ani vodou ani inou vyskou stavby). Keby ste tam mali riadny odkvapovy system, nemusite riesit zmenu strechy .... alebo ju vyrieste so sucasnou vyskou, znizte opacnu stranu.
jaroslavstecova@gmail.com
06.06.23,07:54
Suseda s tym suhlasila vlastne ona tak strechu chcela no ked sme mali projekt tak si uvedomila ze je tam okienko z kupelne.A strechu na iny spád neprichadza do uvahy.Ja som zdedila tu hosp dudovu po starích rodičoch v takom stave.Neviem ci ste videla fitku pokusala som sa zdielat k prilohe ich dom je postavený na hranici pozemku a medzera je už náš pozemok okienka na vyberanie sadze z ich komína je v tej uličke ja im nezakazujem aby si vyberali popol či sadze cez náš pozemok.A to si este zdrenazovali zahradu a puštaju vodu cez náš pozemok.Aj zo žlebou ich strechy z ich rodinneho domu do nášho dvora.Na to mam byt dobrá?No ja len že chcu aby isla strecha sklon do našho dvora ale navíšit ju musim zaroven z ich domom.
ivka70
06.06.23,08:02
Fotka je zbytocna, suseda ma pravo sa vyjadrit k stavebnemu povoleniu a ak vam suhlas na taku upravu neda, tak stavat nemozete.
Ale zabezpecit budovu , ab yz nej voda nezatekala pod susedov mur, musite.
jaroslavstecova@gmail.com
06.06.23,08:12
Tak uz len nech si odstrania vsetky zvody na vodu z ich strechy rod domu na svoju stranu aj v zahrade z hosp.bydovy....No aj tak vám ďakujem za váš obetovaný čas pre mňa.
romana147
07.06.23,02:37
výška budov ?
romana147
07.06.23,02:41
"ak vam suhlas na taku upravu neda, tak stavat nemozete"

a ja, že o povolení stavby a o námietkach rozhoduje stavebný úrad / v horšom prípade súd